رهبر امارات حكم پایان دادن به تحریم اسرائیل را امضا كرد و به توافق واسطه ترامپ ادامه داد – RT World News

امارات متحده عربی قانون 1972 را لغو کرد که هرگونه معامله با اسرائیل را ممنوع کرد و زمینه را برای امضای یک سری توافق نامه های دو جانبه با دولت یهود هموار کرد.

حکمی مبنی بر لغو قانون تحریم اسرائیل توسط خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس جمهور امارات امضا شد روز شنبه گزارش داد. این امر ارتباط داشتن افراد ، شرکت ها و سازمان های اماراتی با همتایان خود در اسرائیل را قانونی می کند.

ساکنان امارات متحده عربی می توانند به اسرائیل سفر کنند ، با شرکت های اسرائیلی تجارت کنند و در مشاغل دیگر شرکت کنند.

این مصوبه موافقت نامه عادی سازی امضا شده توسط امارات و اسرائیل در اوایل ماه جاری است و توسط ایالات متحده اعلام شد ، که نقش یک واسطه را بازی می کند. دو کشور با ایجاد روابط رسمی دیپلماتیک و ایجاد چارچوبی برای روابط دو جانبه توافق کردند.
همچنین در rt.com
اسرائیل در اقدامی که فلسطینیان آن را محکوم کرد ، رهبر واقعی امارات را به اورشلیم دعوت می کنداخبار مرتبط  HELMET ضد Covid از فناوری های فضایی برای متوقف کردن ویروس در مسیرهای خود استفاده می کند (VIDEO) - RT World News

این تحول جنجال هایی را در جهان عرب به راه انداخت ، برخی از کشورها مانند ترکیه ابوظبی را به خیانت به آرمان فلسطین برای دستاوردهای خودخواهانه متهم کردند. در توافق نامه عادی سازی اعلام شد که اسرائیل الحاق پیشنهادی سرزمینهای اشغالی فلسطین را متوقف می کند ، اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیلی عملاً این ماده را رد کرد و گفت که برنامه های دولت وی تغییری نکرده است.

امارات متحده عربی از زمان ایجاد اسرائیل به عنوان یک فدراسیون مستقل از هفت پادشاهی عرب در اوایل دهه 1970 هیچ رابطه رسمی با اسرائیل نداشته است. شیخ خلیفه ، که امیر ابوظبی نیز هست ، از سال 2004 به عنوان رئیس جمهور امارات مشغول به کار بود ، زمانی که وی جایگزین پدرش زاید بن سلطان آل نهیان شد.
همچنین در rt.com
بازوها در هوا؟ توافقنامه صلح امارات و اسرائیل شروع به خرید طولانی مدت F-35 از واشنگتن کرده استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *