رهبر حزب مائوری پس از اجرای HAKA در اعتراض به “تبلیغ نژادپرستانه” از پارلمان نیوزیلند اخراج شد – RT World News

راویری وایتیتی ، رهبر حزب مائوری ، پس از اتهام زنی به سخنان نژادپرستانه ، و سپس اجرای رقص تشریفاتی برای ابراز نارضایتی ، از اتاق های پارلمان نیوزلند اخراج شد.

وایتیتی پس از فشار جودیت کالینز ، رهبر حزب ملی ، به نخست وزیر ، جاسیندا آردرن ، در مورد برنامه دولت برای معرفی یک سرویس بهداشتی جداگانه برای مردم بومی ، خشمگین شد. این ابتکار به عنوان تلاشی برای بهبود کیفیت مراقبت های پزشکی برای جامعه مائوری معرفی شده است. بحث در مورد تغییرات بحث برانگیز چندین هفته است که در جریان است ، کالینز دولت را به تبلیغ یک “برنامه جدایی طلبانه” که معرفی شده بود “با خفا”

سیاستمدار مائوریایی در هنگام سوال از نخست وزیر کالینز را قطع کرد و از رئیس مجلس نمایندگان ، ترور مالارد خواست که “تبلیغات نژادپرستانه و لفاظی ها” با هدف بومیان

وی استدلال کرد که دیدگاه ها در مورد حقوق بومی باید فقط از طرف اعضای جامعه مائوری باشد ، و افزود که افراد غیر بومی باید در خط خود بمانند.

“اگر ما این نگرش را در این مجلس قابل قبول می دانیم ، توهین مداوم به تانگاتا ، پس من این خانه را بی آبرو می دانم ،” او گفت ، با استفاده از اصطلاح مائوری برای مردم بومی.

اخبار مرتبط  کاروان بیش از 3000 مهاجر مقیم آمریکا از هندوراس به طور غیرقانونی از گواتمالا عبور می کنند (VIDEOS) - اخبار جهانی RT

سپس ملارد خواستار سفارش شد و افزود كه میكروفون وایتیتی خاموش است. پس از آن بود که وایتیتی وارد یک هاکا ، یک رقص تشریفاتی مائوری شد که می تواند برای ایجاد یک چالش استفاده شود. سیاستمدار با پوشیدن بلیزر صورتی و پوشیدن کلاه کابوی ، خود را در جلوی میز خود کاشت و شروع به بلند شعار دادن کرد.

سخنگوی ناامید مجلس سپس به نماینده مجلس دستور داد اتاق را ترک کند.

بعداً وایتیتی به رسانه ها گفت که کالینز چنین است “bashing” مائوری برای به دست آوردن رای رای دهندگان غیر بومی خود.

این اولین بار نیست که وایتیتی باعث پارازیت در مجلس می شود. وی در ماه فوریه به دلیل نداشتن گردن بند از مجلس اخراج شد. وی با ادعای اینکه این لباس یک لباس است از تصمیم خود دفاع کرد “حلقه استعمار” ، در عوض انتخاب گردنبند سنتی مائوری. پارلمان نیوزیلند بعداً کراوات را از کد لباس خود پاک کرد.
همچنین در rt.com
نیوزیلند می خواهد فروش سیگار به هر کسی که پس از 2004 متولد شود ، به عنوان بخشی از برنامه “بدون دود” تا 2025 ممنوع کنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *