رهبر مادرید اذعان می کند: “عملاً همه کودکان” آلوده می شوند ، زیرا مدارس قصد دارند در میان جهش در موارد Covid-19 مجدداً باز شوند – RT World News

با افزایش تعداد موارد ویروس در اسپانیا و مادرید به ویژه ، نخست وزیر پایتخت استدلال کرد که کودکان احتمالاً در خانه یا جاهای دیگر آلوده می شوند ، اما بعد از بازگشایی مدارس ایمن خواهند بود.

“در طول سال تحصیلی ، احتمالاً تقریباً همه کودکان ، به یک روش یا دیگری ،” ایزابل دیاز آیوسو ، نخست وزیر منطقه مادرید ، در مصاحبه ای روز چهارشنبه با esRadio گفت:

شاید آنها آخر هفته در یک جلسه خانوادگی یا بعد از ظهر در پارک آلوده شوند یا آن را از همکلاسی خود بگیرند. ما فقط نمی دانیم ، زیرا ویروس می تواند در هر کجا باشد.

با توجه به اینکه سال تحصیلی هفته آینده برنامه ریزی شده است ، ایوسو به همه معلمان دستور داده است که برای Covid-19 آزمایش شوند. ترکیبی از اخطار کوتاه ، صفهای طولانی و عقد قرارداد دولت با یک شرکت خصوصی برای مراقبت از آزمایشات ، خشم معلمان را برانگیخته است.

“هزاران نفر هستیم ، همه ما را گرد هم آوردن دیوانه است” استبان آلوارز ، رئیس ADMAD ، انجمن مدیران دبیرستان های مادرید ، در روزنامه ال پائیز فرو رفت.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بهداشت در روز سه شنبه ، مادرید تقریباً یک سوم از موارد ویروس کرونا در اسپانیا در طی هفته گذشته و 30 درصد از بستری شدن در بیمارستان را تشکیل می دهد. با این وجود پایتخت فقط 14 درصد از جمعیت کل اسپانیا را دارد.

اخبار مرتبط  "كاروان تداركات ارتش آمريكا" به عراق حمله كرده و به آتش كشيده شد (VIDEO) - RT World News
همچنین در rt.com
نخست وزیر اسپانیا پیشنهاد می کند 2000 نیرو برای کمک به مناطق در ردیابی پرونده های Covid-19 اعزام کندآیوسو فکر می کند دولت در حال حمله به منطقه پایتخت است و مدارس مقصر افزایش سن Covid-19 نیستند.

“همه در حال انتقال هستند [the virus] و ما مدرسه را شروع نکرده ایم مدارس به مکان های بسیار امنی تبدیل خواهند شد. مشکل مدارس نیست ، “ او در گفتگو با esRadio ، با این استدلال بیشتر که “مردم باید به خیابان ها بروند” و “کودکان باید به مدرسه برگردند” برای اینکه با بچه های سن خودشان باشند ، به آنها برگردید “کارهای روزمره” و “یاد بگیرید که معاشرت کنید.”

اسپانیا به دلیل موج اولیه ابتلا به ویروس کرونا در اروپا بسیار آسیب دید و در شدت شیوع فقط ایتالیا را گرفت و در پاسخ به آن قفل شدیدی اعمال کرد. طبق اطلاعات رسمی ، تقریباً 30،000 نفر به دلیل ویروس جان خود را از دست داده اند.

تقریباً 471،000 مورد از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ثبت شده است ، فقط در کمتر از 100،000 مورد در دو هفته گذشته ، که باعث ایجاد ترس از “موج دوم” وحشتناک عفونت ها شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *