رهبر مخالف بلاروس تیخانوفسایا در لیتوانی “امن” است ، وزیر امور خارجه بالتیک – RT World News

وزیر امور خارجه این کشور اعلام كرد كه نامزد اصلی مخالفانی كه در انتخابات انتخاباتی علیه الكساندر لوكاشنكو رئیس جمهور بلاروس پیروز شد ، در حال حاضر در لیتوانی است.

“سوتلانا تیخانوفسایا بی خطر است. او در لیتوانی است ، “ لیناس Linkevicius توییت کرد روز سه شنبه

وزیر خارجه لیتوانی داشت ارسال شده چند ساعت قبل پیامی که گفته بود “سعی کردم به” Tikhanovskaya اما محل زندگی وی حتی برای کارکنان خودش ناشناخته بود. گفت که هست “نگران امنیت او هستید.”

پیش از این Tikhanovskaya خواستار لغو انتخابات ریاست جمهوری شده بود. نگرانی درباره ایمنی تیخانوفسایا پس از آن رخ داد که سرویس های امنیتی بلاروس ادعا کردند که آنها نقشه ای برای ترور وی را خنثی کرده اند. با این حال ، مخالفان درخواست حمایت از پلیس را رد کردند.

اخبار مرتبط  معلم فرانسوی سر بریده شده بصورت آنلاین DOXXED بود ، در حالی که مسجد شکایت والدین خود را در مورد کاریکاتور "مرد برهنه" از حضرت محمد (ص) به اشتراک گذاشت
همچنین در rt.com
KGB از بلاروس می گوید که این نقشه “ترور” علیه نامزد مخالف Tikhanovskaya متوقف شدبلاروس از زمانی که اعلام شد الكساندر لوكاشنكو مجدداً با تقریباً 80 درصد آراء انتخابات مجدد را تأمین كرده است ، از اعتراضات درگیر شد. فعالان مخالف ادعا می كنند كه این نتایج جعلی است. هزاران تظاهرکننده در پایتخت مینسک و سایر شهرها جمع شده اند و در نتیجه درگیری های شدید با نیروهای امنیتی صورت گرفته است.

لوكاشنكو ناآرامی های پس از انتخابات را به مداخله خارجی متهم كرد و ادعا كرد كه لهستان ، انگلیس بزرگ و جمهوری چک پشت این تظاهرات ها بودند.

مقامات لهستانی و چک این اتهامات را رد کرده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *