رهبر هنگ کنگ از قدرتهای اضطراری برای به تعویق انداختن انتخابات قانونگذاری برای یک سال استفاده می کند – RT World News

کری لام ، رئیس اجرایی هنگ کنگ ، از شرایط اضطراری خود برای تأخیر در انتخابات قانون اساسی در ماه سپتامبر به مدت یک سال استفاده می کند ، و دلیل آن را احیاء کروناویروس می داند.

رهبر این اعلامیه را روز جمعه ، ضمن سخنرانی در رسانه ها ، انجام داد و آن را صدا زد “سخت ترین” از زمان شروع شیوع ویروس وی افزود که اگرچه تصمیم گیری سختی است ، اما این است “ضروری” برای اطمینان از امنیت عمومی و سلامت.

گفته می شود که لام گفته است که وضعیت کووید 19 در هنگ کنگ در وخیم ترین حالت خود قرار دارد و پکن به او چراغ سبز داده تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

پیش از این توسط رسانه ها حدس زده شده بود كه این انتخابات قصد داشت تا جمعیت را به سمت مراکز رای گیری جلب كند و خطر انتقال ویروس را افزایش دهد.

از سال 2019 ، هنگ کنگ با اعتراضات روبرو شده است ، که در ابتدا با پیشنهاد لایحه استرداد در حال حاضر غیرقانونی برانگیخته شده است. این تظاهراتها به یک جنبش دولتی تمام عیار ضد چینی تبدیل شده و به قانون جدید امنیت ملی در سال 2020 دامن زده شده است ، قانونی که مخالفان آن را حمله به وضعیت ویژه قلمرو تلقی می کردند.

اعتراضات مخالفان باعث جلب حمایت بسیاری از کشورهای غربی ، یعنی ایالات متحده و انگلیس ، که برای مجازات پکن به خاطر آنچه می گویند نقض حقوق بشر است ، دست به اقدامات سیاسی از جمله تحریم ها زده اند. در پاسخ ، چین خواستار دخالت در امور داخلی این کشور شد.

اخبار مرتبط  ایالات متحده با حمله هواپیماهای بدون سرنشین به سلیمانی منشور سازمان ملل را نقض کرد - گزارشگر سازمان ملل در اعدام های غیرقانونی - RT World News
همچنین در rt.com
آلمان با گفتن ضربات سخت افزاری تحریم ها بر هنگ کنگ ، آلمان می گوید برقراری روابط با چین موجب ثبات بیشتر و درگیری کمتر خواهد شد.از آغاز ماه ژوئیه هنگ کنگ شاهد افزایش گسترده عفونتهای غیر قابل ردیاب بوده است. اعداد و ارقام در حال حاضر در بیش از سه هزار مورد و بیست و هفت مرگ و میر ناشی از کووید است. روز دوشنبه ، مقامات محلی اقدامات دوری از اجتماع اجباری ، از جمله محدود کردن اجتماعات عمومی فقط برای دو نفر ، و ایجاد صورت اجباری برای پوشیدن در فضای بیرون را معرفی کردند.

این تاخیر همچنین به دنبال وقایع روز سه شنبه است ، هنگامی که دوازده فعال ضد پکن از شرکت در انتخابات منع شدند. “این افراد قصد فلج کردن دولت و براندازی قدرت دولت را داشتند.”دفتر رابط پکن در هنگ کنگ توضیح داد. در همین حال ، یکی از رهبران ممنوع الشرفه جوشوا وونگ گفت آن پکن “پای آخرین ستون ناپدید شدن استقلال شهر”.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *