رهبر پیشین اوکراین پوروسنكو دفتر رئیس جمهور زلنسكی را به دلیل كمك صوتی “ساخت” تماس وی با بایدن “سرزنش” مقصر می داند – RT World News

رئیس جمهور پیشین اوکراین پترو پوروشنکو اظهار داشت که صدای مکالمه های وی با جو بایددن توسط دشمنان “جعلی” شده و اظهار داشت که رئیس جمهور فعلی ممکن است نقشی داشته باشد.

در این هفته مجموعه ای از ضبط های صوتی پوروسنکو با مقامات مختلف دولت باراک اوباما پدیدار شد ، از جمله مکالمه ای زیرکانه با بایدن معاون رئیس جمهور وقت. رئیس جمهور سابق ضبط ها را به عنوان بخشی از الف رد کرد “عملیات ویژه در مقیاس بزرگ” راه اندازی شده توسط یک طرفدار روسی “ستون پنجم” به دنبال از بین بردن روابط کیف با متحدانش در واشنگتن است.

“جو بایدن دوست و متحد اوکراین است. ما باید به خاطر نقش وی به عنوان معاون رئیس جمهور دولت اوباما ، از بایدن سپاسگزار باشیم. “ پوروشنکو در بیانیه ای منتشر شده توسط حزب خود ، همبستگی اروپا گفت.
همچنین در rt.com
او که پیپ را پرداخت می کند؟ نوارهای منتشر شده از Poroshenko-Biden ، سوء ظن های سوخت را پس از Maidan فراخوانده است ، اوکراین واقعاً دولت مشتری ایالات متحده استپرونده های صوتی توسط آندری درکاخ ، نماینده مجلس اوکراین منتشر شد ، که آنها نیز آنها را به دادستانی کل تحویل داد. به گفته رسانه های اوکراین ، دادستان سپس تحقیقات علیه پوروسنكو را آغاز كرد ، كه مظنون به خیانت بالا و سوء استفاده از قدرت است.

آنها نشان می دهند رئیس جمهور پیشین به معنای واقعی کلمه دستورات واشنگتن را صادر می کند ، از جمله شخصاً بایدن ، خصوصاً در مورد اخراج دادستان ارشد اوکراینی ویکتور شوکین ، که تحقیق در مورد شرکت گاز بوریسما را انجام داد ، جایی که پسر بایدن هانتر عضو هیئت مدیره بود.

پوروشنکو منکر این نبود که صدای ضبط شده ها از اوست یا اینکه او گفت هر یک از چیزهایی که روی نوار بود ، اما او بارها استدلال می کرد که ضبط ها “ساختگی” وی تصریح کرد که دولت رئیس جمهور فعلی ، ولدیمیر زلنسکی ، ممکن است تحویل داده باشد “مواد خام” به روزنامه نگاران تحقیقاتی که سرانجام ضبط شده ها را به درکاچ اعلام کردند.

اخبار مرتبط  سه سیارک 30 متری به این سمت می رفتند ، اما بنو "قاتل سیاره" ممکن است توخالی باشد و خودش را به سمت مرگ بچرخاند - RT World News

وی در ادامه گفت که همه این کارها برای تضعیف حمایت دو طرفه از اوکراین در آمریکا و تضعیف کیف در وضعیت کناره‌گیری با روسیه انجام شده است و سرزنش کرد “تحریک کنندگان طرفدار روسیه” برای نشت و پیش بینی متهم مسکو به عنوان ذینفع نهایی این “طرح.”
همچنین در rt.com
“مرد حرف من”: به نظر می رسد صدای بیرون آمده از تلاش های بایدن برای فشار آوردن پوروسنكو به شلیك بازپرس بوریسما چشم پوشی می كندبا اشاره انگشتان دست ، میلیاردر شیرینی میلیاردر به نام ایگور کلومویسکی – متحد سابق خود – به عنوان یکی از “حامیان اصلی” از ادعا شده “کارزار اطلاعاتی”

کولومویسکی در اوکراین به عنوان برجسته خاکستری پشت زلنسکی – بازیگر سابق فیلم و تلویزیون طنز – دیده می شود. او یک بار از حمایت پوروشنکو لذت برد و به عنوان فرماندار منطقه Dnepropetrovsk منصوب شد ، و در ادامه می گذرد ثروت خود را در کلان خصوصی خود و گردان های داوطلبانه ماوراء ملی گرایی که علیه جمهوری های خودساخته دونتسک و لوگانسک در شرق می جنگید ، بگذراند.

با این حال ، Kolomoysky از آن زمان به شدت تغییر مسیر سیاسی خود را ، حمایت از پیروزی وحشتناک Zelensky در برابر Poroshenko در سال 2019 و توصیف اتحاد بین کیف و مسکو به عنوان تنها گزینه برای اوکراین.

در همین حال ، پوروشنکو عهد کرد “تمام تماس های خود را ، از جمله آنهایی که در آمریکا ، از جمله جمهوری خواهان و دموکرات ها وجود دارد ، درگیر کنید” برای جلوگیری از تضعیف هرگونه نیرویی از آنچه او نامیده است “اتحاد استراتژیک” بین کیف و واشنگتن.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *