روحانی ایران از صندوق بین المللی پول خواسته است تا در برابر فشارهای ایالات متحده وام 5 میلیارد دلاری وام خود را به این کشور ویران شده منتقل کند – RT World News

رئیس جمهور ایران از صندوق بین المللی پول (IMF) خواسته است تا وام مورد نیاز جمهوری اسلامی را تأمین کند. ایالات متحده با درخواست ایران در مورد آنچه تهران را عملی “تروریسم پزشکی” می داند مخالف است.

در اواسط ماه مارس ، ایران از پول صندوق بین المللی پول تقاضا كرد ، زیرا بیماری همه گیر Covid-19 در حال غلبه بر سیستم مراقبت های بهداشتی ملی بود. تهران از اوایل دهه 1960 درخواست کمک صندوق بین المللی پول را نكرده است و گفت كه برای مقابله با تاج ویروس نیاز فوری به پول دارد. با این وجود ، سازمان بین الملل آینده آمیز نبود زیرا ایالات متحده آشکارا مخالفتی با ارائه بودجه به ایران داد.

“من از سازمان های بین المللی می خواهم كه وظایف خود را انجام دهند … ما عضو صندوق بین المللی پول هستیم … در اعطای وام هیچ تبعیضی نباید وجود داشته باشد.” رئیس جمهور ایران ، حسن روحانی ، در جلسه کابینه تلویزیونی روز چهارشنبه گفت. وی افزود: اعمال تحریم های ایالات متحده علیه ایران در میان همه گیری ها صورت گرفت “تروریسم اقتصادی و پزشکی.”
همچنین در rt.com
“فقدان عمیق انسانی”: الیور استون در بحران کووید -19 در تحریم های ایران و ونزوئلا به دولت ایالات متحده اشک زد.تهران به دنبال 5 میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول است ، اما واشنگتن ادعا می كند كه این پول ها منحرف می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند “برای کمک به گروه های پروکسی تروریستی آنها در خاورمیانه ،” به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا مورگان اورتاگوس این هفته به بی بی سی فارسی گفت.

ایالات متحده بزرگترین سهامدار صندوق بین المللی پول است و تصمیمات خود را در مورد اعطای کمک های مالی به ملت ها تغییر داده است. وال استریت ژورنال گزارش داد ، واشنگتن برای جلوگیری از درخواست ایران از اهرم های خود استفاده می کند و همچنین مانع از ورود تهران به ذخایر تقریباً 5 میلیارد دلاری در حساب صندوق بین المللی پول شده است.

اخبار مرتبط  صائب Erekat مقام ارشد فلسطینی برای درمان فوری به دلیل عوارض Covid-19 به اسرائیل تخلیه شد - RT World News

دولت ترامپ “فشار حداكثر” را علیه ایران دنبال كرده و مردم را با تحریم های ثانویه با آن تجارت می كند. واشنگتن پیشنهاد می کند که تهران باید با انحراف مقداری از دفاع ملی ، برای مبارزه با بیماری همه گیر کمک کند.
همچنین در rt.com
ایالات متحده تحریم های برنامه هسته ای ایران را تجدید کرده و با وجود فراخوانی برای رفع محدودیت ها در میان همه گیر ، فشارهای اقتصادی را تهدید می کندمقامات ایرانی امیدوار هستند که سایر اعضای صندوق بین المللی پول از ایالات متحده سرپیچی کنند ، که – با وجود تأثیر آن – قدرت وتو در این سازمان ندارد.

“در واقع این یک سیاست صندوق بین المللی پول برای یکنواختی در ارزیابی و تأیید درخواست ها است ،” محمد نهاوندیان معاون معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی ایران به کریستین امانپور CNN گفت.

“ایران یکی از بنیانگذاران صندوق بین المللی پول با سابقه بسیار خوبی بوده است. و انتظار می رود این نهاد بین المللی چه کاری انجام دهد [it] انتظار می رود انجام دهد. این درخواست اکنون در حال انجام است. بسیاری از کشورها حمایت خود را از این امر ابراز کرده اند ، “ او افزود.

وزیر اشاره کرد که “همه ما در یک قایق هستیم” با تهدید این بیماری همه گیر ، بنابراین به خطر انداختن سلامت عمومی ایران با نفی آن کمک هزینه می تواند ملت های دیگر را نیز به خطر اندازد.

برخی از بازیکنان جهانی به دلیل حفظ تحریم های خود در اثر شیوع تاج ویروس ، علناً ایالات متحده را مورد انتقاد قرار داده اند. متحدان اروپایی واشنگتن آلمان ، فرانسه و انگلیس از مکانیسم باربری اینستکس برای تحویل تجهیزات پزشکی به ایران برای اولین بار در اواخر ماه مارس استفاده کردند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *