روحانی به مجمع عمومی سازمان ملل گفت: “ایالات متحده نمی تواند نه مذاکره و نه جنگ” به ایران تحمیل کند – RT World News

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران در سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهد شد و واشنگتن تهران را اذیت نمی کند ، نه به “مذاکره و نه جنگ”

سخنرانی روز سه شنبه در UNGA – که امسال به دلیل شیوع کرونا در قالب مجازی برگزار شد – روحانی تصمیم اخیر آمریکا در مورد اعمال مجدد یک جانبه تحریم های بین المللی فعلی منهدم شده علیه ایران را مورد انتقاد قرار داد.

“ایالات متحده نمی تواند به ما نه مذاکره و نه جنگ تحمیل کند” روحانی با اصرار بر این حرف گفت “امروز وقت آن است که” نه “به قلدری و استکبار” نه “بگوییم.”

زندگی تحت تحریم سخت است. با این حال ، زندگی سخت تر و دشوارتر است.

وی قدردانی ایران را از کشورهایی که اقدام واشنگتن را رد کردند ابراز داشت. این اقدام ایالات متحده به ویژه مورد استقبال قرار نگرفته است ، زیرا 13 از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد با آن مخالفت قاطع دارند.

“من باید از روسای جمهور شورای امنیت برای ماههای آگوست و سپتامبر 2020 ، و همچنین از 13 عضو آن – به ویژه روسیه و چین – که دو بار” نه “قاطع و قاطع به آمریکا غیرقانونی گفتند ، قدردانی کنم. تلاش برای بهره برداری از شورا و قطعنامه 2231 آن ، “ رئیس جمهور گفت

اخبار مرتبط  Vandals TRASH مجموعه دیپلماتیک ونزوئلا در کلمبیا به دلیل تنش بین کشورها زیاد است - RT World News
همچنین در rt.com
رئیس سازمان می گوید: سازمان ملل متحد از اقدام یک جانبه واشنگتن برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران حمایت نخواهد کردواشنگتن روز دوشنبه جدیدترین بسته تحریم های آمریکا علیه تهران با هدف هدف قرار دادن وزارت دفاع ایران رونمایی شد. این اعلامیه تنها چند روز پس از اعلام ایالات متحده اعلام شد “snapback” تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران تحت توافق مهم هسته ای 2015 ، که به طور رسمی تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) شناخته می شود ، مجدداً اعمال می شود.

واشنگتن به طور یک جانبه از توافق در سال 2018 خارج شد و ایران را به نوعی نقض توافق نامه متهم کرد “روح،” در حالی که دیگر امضا کنندگان این پیمان چندجانبه بارها و بارها استدلال کرده اند که ایالات متحده اکنون دیگر در اجرای توافق نامه ای ندارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *