روحانی می گوید ایالات متحده “با شکست روبرو می شود” زیرا تلاشش برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران با مخالفت بین المللی روبرو شد – RT World News

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ابراز اطمینان کرد که تلاش واشنگتن برای اجرای یک جانبه تحریم های سازمان ملل متحد علیه کشورش با شکست مواجه خواهد شد و خاطرنشان کرد که حتی متحدان آمریکا نیز با این تصمیم مخالف هستند.

“آمریكا در حركت تحریم های خود به یك شکست مشخص نزدیك شده است … با شکست و پاسخ منفی جامعه جهانی روبرو شد. ما هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهیم شد و ایران به آزار و اذیت آمریکا پاسخی خردکننده خواهد داد. “ رهبر ایران روز یکشنبه گفت. این واقعیت که شرکای اروپایی واشنگتن به این اقدام یکجانبه واکنش منفی نشان داده اند ، این را نشان می دهد “فشار آمریکا در بخشهای سیاسی و حقوقی شکست خورده است” او اضافه کرد.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو روز شنبه اعلام کرد که تحریم های بین المللی علیه ایران مجازات است “برگشتن به عقب ،” اما حتی نزدیکترین متحدان واشنگتن اظهار داشتند که آنها تعهدات خود را تحت برنامه جامع اقدام مشترک 2015 (JCPOA) که تحریم های سازمان ملل را در ازای کنترل دقیق تر برنامه هسته ای تهران کنار گذاشت ، کنار نمی کشند. این قرارداد توسط چین ، فرانسه ، آلمان ، ایران ، انگلیس و ایالات متحده امضا شد ، اما واشنگتن در سال 2018 به طور یک جانبه از معامله خارج شد.

اخبار مرتبط  هند ویك را به هیئت دولت آمریكا انكار می كند ، می گوید نهادهای خارجی صلاحیت انتقاد از آزادیهای مذهبی كشور را ندارند - RT World News

وزرای خارجه فرانسه ، آلمان و انگلیس در بیانیه ای گفتند كه ایالات متحده دیگر امضاكننده برجام نیست و بنابراین هیچ صلاحیت قانونی برای ایجاد “snapback” تحریم ها. وزرا تأکید کردند که آنها “برای حفظ توافق هسته ای به طور خستگی ناپذیر تلاش کرده اند و متعهد به انجام آن هستند.”
همچنین در rt.com
هشدار تهرانبا این حال ، به نظر می رسد واشنگتن فرصت کمی برای مذاکره باقی گذاشته است. پمپئو در طی اعلامیه روز شنبه گفت هر ملتی که از پیروی از تحریم های اعمال شده یک جانبه خودداری کند ، با “عواقب.”

روحانی با تکرار اظهارات قبلی محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، قول داد که تهران چنین خواهد کرد “هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نشوید” و تحویل می دهد “پاسخ خرد کننده به قلدری آمریکا”.

روابط دو کشور از زمان خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای دو سال پیش به شدت سقوط کرده است. از آن زمان ، تنش های فزاینده منجر به تحریکات بی شماری از جمله ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی توسط آمریکا شده است. تهران با حملات موشکی چندین تاسیسات نظامی در عراق که سربازان آمریکایی را در خود جای داده بود ، تلافی کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *