روحانی می گوید: “ایران هرگز درگیری در منطقه را آغاز نمی کند.”

رئیس جمهور گفت: حسن روحانی رئیس جمهور گفت كه تهران عامل تحریک خصمانه با ایالات متحده در منطقه نخواهد بود. کشورها در اوایل هفته تهدیدهای نظامی را معامله کردند.

روحانی روز شنبه اظهارات خود را طی تماس تلفنی با امیر قطر ، تمیم بن حمد آل ثانی انجام داد. “جمهوری اسلامی ایران فعالیت ها و تحرکات آمریکایی ها را از نزدیک ردیابی و ردیابی می کند ، اما هرگز درگیری و تنش در منطقه را آغاز نمی کند.” او گفت.

در عین حال ، روحانی مجدداً تأکید کرد که تهران مجازاتهای ایالات متحده علیه این کشور را طبق قوانین بین المللی غیرقانونی می داند ، و گفت که آنها درمقابل مبارزه با همه گیر Covid-19 مانع از وام دادن صندوق بین المللی پول به ایران می شوند.

ما معتقدیم که همه کشورها باید در مبارزه با تاج ویروس کنار هم بایستند و در مقابل اقدامات خصمانه ایالات متحده موضع روشنی بگیرند.

روز چهارشنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا هشدار داد كه در صورت وجود آنها دستور تخریب قایق های گشت ایران را صادر كرده است “آزار” کشتی های آمریکایی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سرلشکر حسین سلامی ، با بیان اینکه نیروهای دریایی این کشور در صورت هدف قرار دادن کشتی های ایرانی از جمله کشتی های غیر نظامی به کشتی های آمریکایی حمله خواهند کرد ، پاسخ داد.

اخبار مرتبط  تماشای گذشت زمان خورشیدی خیره کننده ناسا - RT World News

هفته گذشته چندین کشتی جنگی آمریكا و ایران در یك خاموش در خلیج فارس درگیر شدند و هر دو طرف همدیگر را به تحریکات متهم كردند.
همچنین در rt.com
کشتی های جنگی ایالات متحده در صورت تهدید هر کشتی ایرانی – رییس سپاه پاسداران ایران- از بین می روندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *