روزنامه نگاران جدید “روبات” مایکروسافت پس از سردرگمی گروه دختران چند نژادی – RT World News در حال گرم شدن در آب گرم هستند

ممکن است پورتال خبری مایکروسافت با جایگزین کردن روزنامه نگاران با هوش مصنوعی ، پس انداز کند ، اما به نظر می رسد حتی ربات های منتسب به اخبار نیز در برابر خشم رسانه های اجتماعی مصون نیستند.

غول فناوری اخیراً تیمی از روزنامه نگاران را که پورتال خبری خود ، MSN.com را حفظ کرده اند ، جایگزین نرم افزار هوش مصنوعی کرده است که قادر به انتخاب و انتشار داستان از سراسر وب است. اما به نظر می رسد هنگامی که اطمینان حاصل شود که این محصولات با مصرف کنندگان خبری به راحتی توهین نمی کنند ، رباتها چیزهای زیادی برای آموختن دارند.

در یکی از اولین نمایش های خود ، هوش مصنوعی AI داستانی را درباره تأملات شخصی خواننده جید تورلو وال در مورد نژادپرستی جمع آوری کرد. این یک انتخاب هوشمندانه بود ، اما در هنگام اجرای آن یک اشتباه بزرگ رخ داد: ربات مقاله را با عکسی از اعضای گروه موسیقی Leigh-An Pinnock نشان داد.

این خطا به ویژه دردناک بود زیرا تیلرول اخیراً در تظاهرات Black Lives Matter در لندن شرکت کرده بود. وی در یک پست اینستاگرامی ، عصبانیت خود را از سردرگمی با همکارش پخش کرد و این ترکیب را صدا زد “نادان”.

“اگر می خواهید مقالات سایر رسانه های دقیق را کپی و چسباند ، شاید مطمئن شوید که از تصویری از عضو صحیح مسابقه مخلوط گروه استفاده می کنید ،” او نوشت ، و اضافه كرد: “این به من توهین می کند که شما نتوانستید از بین چهار عضو یک گروه ، دو زن رنگ را از هم متمایز کنید … بهتر!”

Thirlwall انگلیسی ، مصر و یمنی است ، در حالی که پینوک باربادیایی و جامائیایی است.

اخبار مرتبط  کابینه بنگلادش مجازات اعدام متجاوزان به دنبال اعتراضات عمومی را تصویب کرد - RT World News
همچنین در rt.com
هوش مصنوعی برای انتخاب اخبار خود؟ مایکروسافت برای خلاص شدن از روزنامه نگاران و جایگزین کردن آنها با ROBOTSبرای اینکه امور حتی بیشتر شرم آور شود ، طبق گزارش های خبری جمع آوری خبر ، داوری در مورد اشتباه خود منتشر کرده است ، پس از نتیجه گیری این رسوایی برای خوانندگان MSN جالب خواهد بود. گاردین گزارش داد ، سپس كارمندان مجبور بودند مقالات را به صورت دستی حذف كنند.

مایکروسافت به کاغذ گفت که “بلافاصله اقدام کرد” برای تصحیح این مسئله هنگامی که آگاهی از ترکیب آن آگاه شد.

با گسترش اعتراضات ضد نژادپرستی در سراسر ایالات متحده و اروپا ، خطا نمی توانست در زمان بدتری رخ دهد. با این وجود ، مشخص نیست که آیا رباتها می توانند باشند یا خیر “لغو شد.”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *