روزنامه نگاران روسیه ، سوریه و هند برنده جوایز بین المللی یاد خالد الخاطب RT برای گزارش منطقه جنگی – RT World News

گزارش ها از سوریه و داستانی درباره افغانستانی های مقیم پناهندگان در ایران در جوایز یادبود بین المللی خالد الخاطب RT ، که به روزنامه نگاران شاغل در مناطق درگیری احترام می گذارند ، تجلیل شد.

محمد علی از زمان آغاز اولین جنگ در سال 2011 ، جنگ داخلی در سوریه را پوشش می دهد. وی به دلیل گزارشی برای پرس تی وی ایران از استان ادلب سوریه در مورد آتش بس شکننده هرجا ، در آنجا ، مورد تقدیر قرار گرفت.

علی گفت که این جایزه برای او بسیار معنی دارد و خاطرنشان کرد: “این بدان معنی است که سخنان من شنیده می شود ، گزارش های من دیده می شود ، و از کار من قدردانی می شود.” وی افزود: مهمترین ادای احترام به روزنامه نگاران است که جان خود را در مناطق جنگی به خطر می اندازند.

الكساندر كونویچ از کانال NTV روسیه جایزه ای را برای مجموعه ای از خبرها ، همچنین از سوریه دریافت كرد. وی به عنوان خبرنگار میدانی برنامه روزانه کانال “Segodnya” (امروز) ، نبردهای شدید علیه شبه نظامیان در استانهای حلب و ادلب را پوشش داد. بخش های وی همچنین ارائه کمک های بشردوستانه و عملیات توسط ارتش روسیه بود.

روچی کومار ، روزنامه نگار مستقل ، جایزه داستانی را که در ژانویه در مجله سیاست خارجی منتشر شد ، دریافت کرد. کومار که اصالتاً اهل هند است ، در کابل ساکن بوده و جزئیات وضعیت مهاجران افغان را شرح داده است. قطعه وی به تشریح مبارزات افغان ها در اردوگاه های پناهندگان در همسایه ایران پرداخت که بسیاری از آنها با بازداشت و تبعید به کشور خود روبرو هستند.

اخبار مرتبط  Carjacker در اوکراین رئیس پلیس محلی را گروگان گرفته و افسران را با GRENADE تهدید می کند - RT World News

کومار گفت که از این جایزه به خاطر داستانی که داشت ، مورد تقدیر قرار گرفت “ترکیبی از کار بسیاری از افراد.” وی از خبرنگار همکار حکمت نوری که در تهیه این قطعه به او کمک کرده تشکر می کند. “من بسیار خوش شانس هستم که با برخی از افغان های بسیار با استعداد و با روحیه قدرتمند که احتمالاً بیشتر از من شایسته دریافت این جایزه هستند ، کار کردم.” کومار افزود.

جوایز سالانه خالد به نام روزنامه نگار جوان آزاد ، خالد الخاطب ، که گزارش RT عربی از سوریه را نشان می دهد ، نامگذاری شده است. در سال 2017 ، وی توسط پوسته ای که توسط دولت اسلامی (داعش ، سابق داعش / داعش) در شهر حمص پرتاب شده بود ، کشته شد.
همچنین در rt.com
طالبان آتش بس سه روزه را برای تعطیلات اسلامی عید قربان اعلام کرد – اما قول می دهد در صورت حمله حمله قصاص کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *