روزهای پس از نروژ برنامه های مشابه BANS را در مورد نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، برنامه ردیابی مخاطب “کاملاً ناشناس” Covid-19 راه اندازی کرد.

یک برنامه ردیابی coronavirus در سراسر کشور در کانادا راه اندازی می شود ، اما در حالی که دولت می گوید نرم افزار آن کاملاً ناشناس است ، افراد مشکوک با اشاره به برنامه هایی مشابه با نفوذ در خارج از کشور ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را مطرح کرده اند.

نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو گفت: این نرم افزار جدید به زودی در یک نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه رونمایی می شود ، پیش نمایش یک پروژه ردیابی مخاطب با هدایت سرویس دیجیتال کانادا ، یک آژانس فدرال و غول تجارت الکترونیکی را خریداری می کند.

“این بستگی به كانادایی ها خواهد داشت كه تصمیم بگیرند برنامه را بارگیری كنند یا نه ، اما هر زمان كه تعداد افراد بیشتری داشته باشند ، این برنامه موثرتر خواهد بود.” ترودو با تأکید بر اینکه ابتکار عمل داوطلبانه و مطمئن است ، گفت.

از آنجا که کاملاً ناشناس است ، زیرا از نگهداری کم آن بسیار محترم است ، زیرا کاملاً به حریم شخصی شما احترام می گذارد … مردم می توانند اطمینان داشته باشند که این اقدامی آسان است که آنها می توانند با باز کردن مجدد ، همچنان برای حفظ امنیت همه ما ادامه دهند.
همچنین در rt.com
ایالت های ایالات متحده با جذب سریع ردیاب های تماس Covid-19 به دلیل ناسازگاری با اقتدارگرایی ، بیش از حد جبران می شوندبا استفاده از فن آوری بلوتوث ارائه شده توسط اپل و گوگل ، این برنامه هنگامی که در تماس نزدیک با بیمار تشخیص داده شده با کرونوی ویروس قرار دارد ، که باید مجبور به استفاده از این نرم افزار باشد ، با وارد کردن برخی از اطلاعات مربوط به سلامتی ، به کاربران هشدار می دهد. اما طرفداران حفظ حریم خصوصی ادعای دولت مبنی بر این برنامه را تردید کرده اند “کاملاً ناشناس ،” با بیان اینکه چنین نرم افزاری به ندرت کاملاً ایمن است.

“اول ،” ناشناس بودن کامل “گاو نر ** است ، لطفا به محدودیت های سیستم های نظارتی به سیاستمداران گوش نکنید.” گفت سارا جیمی هریس ، مدیر اجرایی حریم خصوصی آزاد ، غیرانتفاعی کانادایی.

“دولت های فدرال و استان کانادا حتی نمی توانند مانع از پخش سوابق بهداشتی بیمار به بیمارستانها در شهرهای بزرگ شوند.” هریس افزود. “هیچ سابقه ای در مورد صالحیت داده های مراقبت های بهداشتی برای تهیه نسخه پشتیبان از ادعای حریم خصوصی وجود ندارد.”

اگرچه این برنامه قبلاً مورد استقبال قرار گرفته است “مهم” برخی از منتقدین در مرحله مبارزه با کووید 19 ، اظهار داشتند که هنوز هیچ مدرکی مبنی بر کارکرد آن وجود ندارد. برخی دیگر سوال کردند که آیا این طرح واقعاً داوطلبانه خواهد بود یا خیر.

یکی از کاربران رسانه های اجتماعی با اشاره به اینکه اخیراً یکی دیگر از برنامه های ردیابی مخاطب در نروژ به دلیل ترس از حریم خصوصی ممنوع شده است ، یکی از کاربران رسانه های اجتماعی از Shopify سؤال کرد که آیا پروژه مشترک آن ممکن است دارای موضوعات مشابه باشد. پاسخ این شرکت کمک زیادی نکرد ، با ارسال یک پیام دیگ بخار که این سؤال را به دولت کانادا ارسال می کرد.

در اوایل این هفته ، سازمان حفاظت از داده های نروژ ممنوعیت موقت برای برنامه Smittestopp – یا “Stop Infection” را صادر کرد و آنرا نقض حریم خصوصی دانست و به مقامات بهداشتی فدرال دستور داد که کلیه داده های جمع آوری شده را حذف کنند. برنامه های مشابه توسعه یافته در آلمان ، انگلیس و جاهای دیگر نیز نگرانی های امنیتی را برانگیخته اند. پس از رد کردن برنامه ردیابی مخاطب ، دولت انگلیس روز پنجشنبه با ایجاد یک ناگهانی چهره ، نرم افزاری را با استفاده از همان فناوری Apple-Google با مدل کانادا ، با استفاده از فناوری Greenlighting ارائه داد.

اخبار مرتبط  هند و چین در مورد طرح تنش زدایی توافق می کنند ، می گویند ایستادگی در مرز "به نفع هیچ یک از طرفها نیست" - RT World News
همچنین در rt.com
نروژ برنامه جدید ردیابی Covid-19 را به دلیل ترس از حفظ حریم خصوصی متوقف کرده استبا این حال ، برخی از مفسران نسبت به برنامه کانادایی با این نرم افزار بسیار خصمانه نبودند “به تعداد زیادی از نکات مناسب برخورد می کند [regarding] حریم خصوصی” و به گسترش ویروس کشنده کمک می کند. یکی از کاربران گفت: “ترسیدن، جا خوردن” بیش از این برنامه توسط پارانویای کلاه tinfoil کلاه اغراق شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *