روسای جمهور ، ر presسای جمهور سابق و رهبران سیاسی نام هایی را به لیست فزاینده ای اضافه می کنند که خواستار پایان آزار و اذیت آسانژ است – RT World News

یازده رهبر فعلی و پیشین جهان نیز به لیست رو به رشد سیاستمداران پیوسته اند که خواهان پایان دادن به آزار و اذیت سیاسی و حقوقی روزنامه نگار و بنیانگذار ویکی لیکس ، جولیان آسانژ هستند.

رئیس جمهور آرژانتین ، آلبرتو فرناندز و رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو نام خود را به نامه ای سرگشاده به دولت انگلیس افزودند و خواستار پایان آزار و اذیت آسانژ شدند.

این پیام اکنون توسط 167 وزیر ، ر headsسای دولت های سابق و اعضای پارلمان امضا شده است. خطاب به نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون است و با استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده انگلیس از نقض قوانین داخلی ، بین المللی و حقوق بشر هشدار می دهد.
همچنین در rt.com
اسلاوی ژیژک: رفتار با آسانژ حمله به آزادی های شخصی همه استاز دیگر نام های برجسته این لیست می توان به رهبر سابق حزب کارگر انگلستان جرمی کوربین ، نخست وزیر اسبق اسپانیا خوزه لوئیس زاپاترو ، رئیس جمهور سابق کلمبیا ارنستو سامپر ، رئیس جمهور سابق بولیوی اوو مورالس ، رافائل کورئا رئیس جمهور سابق اکوادور و روسای جمهور سابق برزیل ، لولا اشاره کرد. دا سیلوا و دیلما روسف.

لولا ، که خود یک زندانی سیاسی سابق بود ، این حرف را زد “اگر دموکراتهای سیاره زمین ، از جمله همه روزنامه نگاران ، همه وکلا ، تمام اتحادیه ها و همه سیاستمداران جرأت ابراز وجود در دفاع از آسانژ را ندارند ، تا وی استرداد نشود ، این بدان معنی است که ما چیزهای زیادی داریم [of] دموکراتهایی که در آنجا دروغگو هستند. “

ادامه مطلب

کنت مک آاسکیل ، نماینده انگلیس ، وکیل دادگستری و وزیر دادگستری سابق اسکاتلند ، اینگونه توصیف کرد “مصلوب شدن سیاسی نه روند قانونی” که می جوید “برای به خاک سپردن حقیقت و کسانی که آن را افشا می کنند.”

گروه های مدافع حقوق از جمله عفو بین الملل ، شورای اروپا ، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ، گزارشگران بدون مرز و دیده بان حقوق بشر مدتهاست که با استناد به سابقه خطرناکی که هرگونه استرداد روزنامه نگاران در سراسر جهان برای خبرنگاران ایجاد می کند ، خواستار عفو عمومی برای آسانژ هستند.

اخبار مرتبط  پنج سیارک برای پرواز در گذشته از زمین در طی هفته آینده ، به عنوان ناسا سنگ فضایی را با بالاترین شانس برخورد به ما تشخیص می دهد - RT World News

دادخواست عفو بین الملل که خواستار پایان دادرسی استرداد است ، بیش از 400000 امضا به دست آورده است. این گروه همچنین نگرانی هایی را در مورد جلوگیری از نظارت جلسات دادرسی بین المللی خود ایجاد کرده است.

گروه “وکلا برای آسانژ” در ابتدا نامه سرگشاده را در ماه آگوست منتشر کردند اما در میان دوره ای با محکم شدن دادگاه استرداد آسانژ در برزخ بوروکراتیک و قضایی ، با مشکلات فنی مکرر و تعویق افتادن به دلیل عفونت های احتمالی Covid-19 ، حمایت ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تیم ها

“ماهیت گسترده و مبهم ادعاها علیه جولیان آسانژ و جرایمی که در کیفرخواست ذکر شده اند ، نگران کننده است زیرا بسیاری از آنها مربوط به فعالیت های اصلی روزنامه نگاری تحقیقی در اروپا و فراتر از آن است” نامه می خواند

در همین حال ، دادرسی استرداد آسانژ در Old Bailey در لندن ادامه دارد. اگر قاضی علیه او حکم کند ، احتمالاً او به آن سوی اقیانوس اطلس منتقل می شود که بیش از 17 اتهام تحت قانون جاسوسی برای دستکاری اسرار دولتی و اطلاعات طبقه بندی شده علاوه بر اینکه به چلسی منینگ برای هک کردن رایانه های دولتی کمک کرده است ، روبرو است.
همچنین در rt.com
وكيل گفت: ترامپ در ازاي افشاي منبع الكترونيك هاي DNC 2016 به جوليان آسانژ توافق نامه PARDON را ارائه دادفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *