روسیه از واشنگتن می خواهد توضیح دهد كه آیا ایالات متحده حملات تروریستی علیه كریمی ها را پس از گزارش NBC تسهیل می كند – RT World News

سفارت روسیه در ایالات متحده پس از اینكه یك مقام ناشناس آمریكایی در گزارشی با اشاره به اینكه نیروهای آمریكایی هنگام حمله به نیروهای روسی در شبه نظامیان روسیه در کریمه اسلحه به واحدهای شبه نظامی ارائه می دهند ، خواستار توضیحات شد.

سفارت گفت که گزارش را با “نگرانی شدید” روز پنجشنبه در یک پست در شبکه های اجتماعی ، از واشنگتن خواست که جزئیات بیشتری را در مورد انتقال سلاح های آمریکایی به جنگنده های اوکراینی که عملیات مخفی در کریمه را انجام می دهند ، ارائه دهد.

“مقامات آمریکایی گمنام در مورد حمایت کشورشان از فعالیت های تروریستی در کشورهای سوم صحبت می کنند. در این مورد ، آنها به طور خاص در مورد روسیه صحبت می کنند ، “ سفارت در فیس بوک گفت.

اگر این درست باشد … ما از طرف ایالات متحده می خواهیم که روشن کند که آیا واشنگتن مستقیم یا غیرمستقیم SBU را تسهیل کرده است یا خیر. [Ukrainian security services] در سازماندهی حملات تروریستی علیه مردم کریمه.

گزارش مورد بحث که دوشنبه در NBC News منتشر شد ، متهم به ادعاهایی بود که مسکو پرداخت کرده است “نعمت” به جنگجویان طالبان که نیروهای آمریکایی را در افغانستان کشتند ، ادعایی که اولین بار در یک داستان در ماه ژوئن در نیویورک تایمز ظاهر شد. با این حال ، در بند دوازدهم مقاله مدفون شده است ، یک مقام ناشناس ذکر شده است که اطلاعات ایالات متحده فرض کرده است “برنامه فضل” همانطور که معتقد بود وجود داشت “یک پاسخ متناسب به مسلح شدن واحدهای اوکراینی توسط در کریمه که با نیروهای روسی می جنگند.”
همچنین در rt.com
ارتش آمریكا فاش كرد كه نمی تواند ماجرای NYT را درباره نعمت های روسیه در قبال طالبان تأیید كند – ماه ها پس از عهد كردن كه به ته آن برسداخبار مرتبط  مدیرکل TikTok کوین مایر در میان عدم توافق با دولت ترامپ کناره گیری می کند - RT World News

اگرچه واشنگتن فقط در سال 2020 دهها میلیون دلار سلاح و سایر تجهیزات نظامی به کیف ارائه کرده است ، دولت دونالد ترامپ هرگز در مورد پشتیبانی از عملیات نظامی علیه نیروهای روسی در کریمه بحث نکرده است.

این شبه جزیره در سال 2014 پس از همه پرسی که 95٪ از رای دهندگان کریمه از اتحاد مجدد حمایت کردند ، با مشارکت بیش از 80٪ ، بخشی از روسیه شد. این امر با برکناری ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور اوکراین توسط نیروهای مخالف تحت حمایت واشنگتن انجام شد – برخی مانند گردان آزوف وابسته به تندروهای راست افراطی تندرو.

معروف به “Euromaidan” ، اعتراضات طرفدار اتحادیه اروپا در کی یف باعث ناآرامی در محاصره روسی زبان اوکراین ، یعنی منطقه دونباس شرقی و شبه جزیره کریمه در جنوب ، با اعتراضات شدید علیه دولت تازه تأسیس شده شد. سرانجام کریمه ها در مارس 2014 در رفراندوم وضعیت به اتحاد با روسیه رای دادند و در حالی که نتیجه رأی گیری توسط واشنگتن و متحدان اروپایی آن به شدت مورد مناقشه قرار گرفته است ، از آن زمان آژانس های رای گیری غربی Pew و Gallup تایید کرده اند که اکثریت قابل توجهی از ساکنان طرفدار اتحاد مجدد هستند و اعتقاد دارند همه پرسی بود “آزاد و منصفانه”
همچنین در rt.com
واشنگتن پست نشان می دهد که چگونه می توان با فروش اطلاعات بی دروغ و دروغ در مورد اوکراین و کریمه ، “جنگ اطلاعاتی را از دست داد”فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *