روسیه پس از عدم موفقیت پیش نویس ضد تحریم در UNGA – غرب و متحدانش را مورد انتقاد قرار داد – RT World News

مسکو تصمیم گروهی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا را برای جلوگیری از پیش نویس قطعنامه متوقف کرده است که خواهان پایان دادن به تحریم های یک جانبه بر کشورهای در حال توسعه است که تحت کنترل همه گیر کروناویروس قرار گرفته اند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) روز چهارشنبه دو پیش نویس قطعنامه را با هدف پشتیبانی از نبرد علیه کووید 19 رد کرد. هر دو پیش نویس تحت حمایت روسیه و قهرمان ریاض حداقل یک مورد را دریافت کردند “نه” بعد از اینکه در روز چهارشنبه بین اعضای بدن پخش شد. یک اعتراض واحد کافی است تا یک پیش نویس مطابق با پروتکل ویژه رأی دهی در عمل در UNGA در میان همه گیری شکست بخورد.
همچنین در rt.com
بیانیه روسیه با هدف متوقف کردن تحریم ها در میان بحران کرونا ویروس که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد رد شدAP با استناد به منابع دیپلماتیک ، با رأی گیری مخفی ، گزارش داد كه پیش نویس تحت حمایت مسكو نتوانست از اتحادیه اروپا ، انگلیس ، آمریكا ، كانادا و كره جنوبی حمایت كند. در همین حال ، وزارت امور خارجه اکراین در فیسبوک مباهات کرد که کیف نیروی محرکه تلاش برای خنثی کردن این حرکت بود که با هدف آرام کردن بار تحریم ها برای ملل قبلاً محروم که در نبرد با کووید -19 گرفتار شده اند.

این پیش نویس ، که نسخه اصلاح شده پیش نویس بیانیه روسیه است که در اوایل ماه آوریل توسط ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، انگلیس ، اوکراین و جورجیا رد شد ، هنگام استدلال در مورد برداشته شدن اقدامات مجازات یک جانبه ، از گروه 77 و چین درخواست تجدید نظر کرد.

در بیانیه خود از 3 آوریل ، این گروه كه نماینده حدود 130 كشور است ، از جامعه جهانی خواست “اتخاذ تدابیر فوری و مؤثر برای از بین بردن استفاده از اقدامات اقتصادی اجباری یکجانبه علیه کشورهای در حال توسعه.”

مأموریت روسیه در سازمان ملل با اظهار خرابی در پیش نویس ، اظهار داشت كه كشورهایی كه مخالف این سند هستند “به وضوح نشان داد كه خواستار آنها براي همبستگي و كمك به كشورهاي با منابع محدود براي مقابله با” كوويد 19 “چيزي جز يك مانور تبليغاتي نبود.”

نمی توان با یک دست به کسی کمک کرد و با دیگری آنها را خدشه دار کرد.

در ادامه این مأموریت خاطرنشان شد كه با رد پیش نویس ، غرب و متحدین آن “نتوانست خواستار مربوطه دبیر کل شود ،” که قبلاً خواستار بازگشت تحریم ها در مواجهه با همه گیر بود.

اخبار مرتبط  ایران در جنگنده های F-15s آمریکا سایه بان هواپیماهای تجاری خود بر فراز سوریه را خشم می گیرد - RT World News
همچنین در rt.com
کوبا بیش از محاصره “بی رحمانه و نسل کشی” ایالات متحده مانع تلاش های ضد ویروس شد“این زمان همبستگی است ، نه محرومیت ،” آنتونیو گوترس در نامه ای به G20 در اوایل ماه مارس نوشت. با این حال ، واشنگتن توجه نکرده است. اگرچه ایالات متحده کمک های بشردوستانه به ایران ارائه داد و حتی گفت که می تواند ارسال کند“تهویه های اضافی” در آنجا ، تهران این پیشنهاد را به عنوان یک ژست خالی رد کرد و اصرار داشت که بهتر است ایالات متحده مجموعه ای از تحریم های مالی فلج کننده را که مانع از آن است که جمهوری اسلامی به تنهایی تجهیزات نجات جان خود را از بین ببرد ، بلند کند.

تحریم های ایالات متحده همچنین در مورد معاملات اساسی مربوط به مبارزه با coronavirus در کوبا ، عوارضی را اتخاذ کرده است ، که از آنچه که آن را توصیف کرد رنج می برد. “محاصره نسل کشی”

پیش نویس تحت حمایت روسیه همچنین بر اهمیت اطمینان از دسترسی ملتهای آسیب دیده به مراقبت های بهداشتی ، پزشکی و همچنین کمک های مالی و کمک های بشردوستانه تأکید می کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *