روندها و اهداف پنج کشور بزرگترین هزینه مخارج دفاعی در جهان – RT World News

تحلیلگران به RT گفتند كه مخارج دفاع جهانی بزرگترین افزایش سالانه خود در یك دهه در سال 2019 را نشان می دهد ، اثبات كرد كه روند بودجه های نظامی خونین ادامه دارد – اما هزینه ها همیشه با قدرت ارتباط ندارند.

با افزایش بودجه نظامی 1.9 تریلیون دلار در سال گذشته (افزایش 3.6 درصدی در سال 2018) ، مشخص است که دولت ها هنوز هم عاشق عشق انداختن مقادیر زیادی پول به تولید و دستیابی به جدیدترین و جالب ترین سلاح های جدید جنگ هستند. . ما اکنون به آن رسیده ایم “بالاترین سطح هزینه پس از بحران جهانی مالی 2008” ، طبق آخرین گزارش سالانه پژوهشگاه بین المللی صلح استکهلم (SIPRI).

بنابراین ، بزرگترین بازیکنان چه کسانی هستند و مهمتر از همه ، بودجه آنها واقعاً منعکس کننده توانایی ها و قدرت نظامی آنها است؟
همچنین در rt.com
برای احساس امنیت ، آیا جهان به سلاح های بیشتری نیاز دارد یا مراقبت های بهداشتی بهتری دارد؟ همه گیر کورو ویروس ثابت می کند که دوم استپنج نفر برتر و “قرن آسیا”؟

واضح ترین روند جدیدترین داده های SIPRI این است که ایالات متحده از نظر تعداد نیز همچنان منجر به بسته بندی شده و هزینه های خود را برای ثبت سطوح افزایش می دهد. در همین حال ، قدرتهای آسیایی مانند چین و هند هزینه بسیار کمتری را خرج می کنند ، اما به طور پیوسته در حال افزایش در مراحل اولیه هستند. پس از کاهش در سال 2017 و 2018 ، روسیه با اختلاف روسیه نیز هزینه های خود را در سال 2019 4.5 درصد افزایش داد ، در حالی که بودجه پنجمین بزرگترین بودجه عربستان سعودی 16 درصد کاهش یافت.

مخارج پنج غول نظامی برتر ، 62 درصد از کل هزینه جهانی 1.9 تریلیون دلار در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر ، این رقم برای هر شخص روی زمین تقریباً 249 دلار است.

هزینه سال گذشته نیز به شکلی دیگر قابل توجه بود ، زیرا اولین بار بود که دو کشور آسیایی (چین و هند) در سه سرمایه گذار برتر معرفی شدند.

در حالی که طی دهه های آینده مطمئناً چین و هند به عنوان قدرت های نظامی قابل توجهی ظاهر می شوند ، یعنی “به طور خودکار نقش سایر قدرتهای نظامی غیرآسیایی را باطل یا کاهش نمی دهد” مانند ایالات متحده ، که مهمترین ابرقدرت نظامی باقی خواهد ماند “برای آینده قابل مشاهده ،” دیمیتری سوزلوف ، معاون مدیر مرکز مطالعات جامع اروپا و بین المللی در HSE ، به RT گفت.

به همین ترتیب ، ظهور آسیا قدرت روسیه را کاهش نمی دهد ، که دارد “به طور قابل توجهی توانایی های نظامی متعارف خود را بهبود بخشید و قابلیت های هسته ای خود را مدرن کرد.” سوسلوف افزود. در نهایت ، ما احتمالاً خواهیم دید “چند قطبی نظامی در جهان با هند و چین که تمام عیار و قطب های تمام عیار سیستم چند قطبی هستند.”
همچنین در rt.com
قطع هزینه های نظامی برای تأمین اعتبار امنیت بشر “حداقل” رهبران جهان پس از همه گیری می توانند انجام دهند – گورباچف“ناخوشایند” ایالات متحده

ایالات متحده در سال 2019 مبلغ غارنگان 732 میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه کرد و 38 درصد از هزینه های جهانی را به خود اختصاص داد. با این حساب ، بودجه چهار کشور بعدی (چین ، هند ، روسیه و عربستان سعودی) که جمع شده بودند ، تقریباً 300 میلیارد دلار کمتر از مخارج واشنگتن بودند. هميشه مشتاق اثبات اينكه عمق عميق ترين جيب ها را براي ارتش داشته باشد ، آمريكا براي چند دهه برنده برتر است – اما آيا اين مبلغ را پرداخت كرده است؟

سوزلوف گفت ، ایالات متحده نمونه ای از کشوری است که ضمن تجربه کاهش نسبی قدرت و توانایی ها ، مبلغ زیادی را خرج کرده است.

“شما می توانید پول کمتری خرج کنید اما این کار را با عاقلانه و مؤثر انجام دهید و می توانید هزینه های زیادی را صرف کنید اما به طور مؤثرتر و غیرعقلانی تر – و در این حالت ، ظرفیت نظامی شما کاهش می یابد.” او گفت. اثربخشی مهم است ، “نه فقط اندازه بزرگ” بودجه به عنوان مثال ، واشنگتن “هدر دادن پول در اولویت های کاذب” وی افزود: مانند دولت سازی در مکان هایی مانند عراق و افغانستان.

چین به سرعت در حال رشد است

چین سال گذشته حدود 261 میلیارد دلار به ارتش خود اختصاص داد. هزینه نظامی غول آسیا از سال 1994 به طور مداوم افزایش یافته است. با در نظر گرفتن عکس فوری دهه گذشته ، هزینه های پکن در سال 2019 85 درصد بیشتر از سال 2010 بود – که نشان می دهد رشد این کشور در هزینه های نظامی با رشد اقتصادی اخیرش از نزدیک همخوانی داشته است.

تنش های منطقه ای در آسیا و رقابت با واشنگتن به وضوح عامل اصلی رشد هزینه های پکن است. با افزایش بحران Covid-19 ، تنش های ایالات متحده و چین را بیشتر می کند ، برخی از جمهوریخواهان در کنگره به دنبال ایجاد یک صندوق اختصاصی هستند که بطور ویژه برای مقابله با چین به عنوان یک نیروی نظامی رو به افزایش طراحی شده است.
همچنین در rt.com
چرا چین دشمن شماره یک آمریکا استافزایش بودجه چین همچنین عامل افزایش هزینه ها در منطقه وسیعتر آسیا است ، زیرا قدرت رو به رشد این کشور سایر کشورهای همسایه را مجبور می کند تا توانایی های خود را افزایش دهند. مثلا، “هزینه های ارتش چین به طور خودکار افزایش هزینه های هند را ترجمه می کند ،” سوزلوف گفت.

یکی دیگر از شاخص هایی که بودجه عظیم ایالات متحده به برتری مطلق ترجمه نشده است واقعیتی است که چین توانسته است این کار را انجام دهد “چالش نامتقارن” دینارکار پری ، تحلیلگر دفاع و روزنامه نگار هندو به RT گفت: واشنگتن در سال های اخیر در دریای چین جنوبی و اطراف تایوان در سالهای اخیر با وجود آنکه قدرت یکسانی از قدرت کلی را ندارد ، اما به تحمل همان توانایی نظامی نیست.

هندوستان ورودی

هند ، که اکنون پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است ، سومین بودجه دفاعی در سال 2019 را با 71.1 میلیارد دلار داشته است – که 6.8 درصد افزایش نسبت به سال گذشته نشان می دهد ، و روسیه و عربستان سعودی نیز از این نظر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط  دانشمندان بزرگنمایی "کهکشان شبح" را برای کشف موفقیت در شکل گیری سیاه چاله های فوق العاده بزرگ - RT World News

مخارج دفاعی این کشور در 30 سال گذشته 259 درصد رشد داشته است (از سال 2010 با 37 درصد) – و این افزایش “کاملاً منطقی” ، به گفته سوسلوف ، زیرا این کشور همچنین یک اقتصاد بزرگ در حال رشد است.

“همه قدرت های بزرگ که سیاست های مستقل را دنبال می کنند ، و امنیت و دفاع خود را بر دیگران واگذار نمی کنند ، و از پذیرش هژمونی دیگران امتناع ورزند ، بدیهی است که موفقیت اقتصادی خود را ترجمه می کنند و به قدرت نظامی می رسند.” او گفت.
همچنین در rt.com
عمل متعادل: چگونه هند با خرید آخرین فناوری از BOTH روسیه و غرب ، ارتش خود را مدرنیزه می کندعلاوه بر این ، هندوستان خود را در یک “محیط بسیار ناآرام منطقه ای و جهانی” رویارویی با رقابت و مبارزات سنتی خود با پاکستان و اکنون رقابت استراتژیک با چین ، که باعث می شود احساس خوبی شود “ضرورت به دست آوردن ،” سوسلوف افزود.

نیروهای مسلح هند تحت دوره نخست وزیر Narendra Modi در حال مدرن سازی بوده اند – و به عنوان دومین وارد کننده بزرگ اسلحه در جهان ، دهلی نو تجهیزاتی را از تولید کنندگان روسی و غربی خریداری می کند ، و شرق و غرب را به گونه ای متعادل می کند که امیدوار است به آن ارتش دهد. لبه در منطقه

اکنون یکی از مهمترین جاه طلبی های هند ایجاد توانایی های دفاعی داخلی خود است. اگرچه هنوز توانایی های محدودی در این زمینه وجود دارد ، اما در سالهای اخیر گام های بلندی برداشته و هدف اصلی صادرات 5 میلیارد دلاری در طی 5 سال را تعیین کرده است

پری گفت ، همچنین باید به تخصیص هزینه های هند توجه شود. کشور دارد “یک بخش بالون از حقوق بازنشستگی های نظامی.” در حقیقت ، حقوق بازنشستگی و حقوق بیش از نیمی از هزینه های دفاعی کشور – بالاترین هزینه در بین مخارج برتر – را به خود اختصاص می دهد ، و بودجه بسیار کمتری را برای تهیه اسلحه در اختیار شما قرار می دهد.

دگرگونی روسیه؟

مسکو با هزینه 65.1 میلیارد دلار چهارمین اسپایدر سال 2019 بود. هزینه نظامی این ارتش طی 20 سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و بین سالهای 2010 و 2019 به میزان واقعی 30 درصد افزایش یافته است. با این حال ، در حالی که به طور مرتب توسط ایالات متحده و متحدانش در ناتو به عنوان “بزرگترین متجاوز جهان” تنظیم می شود ، روسیه تنها است. کشور در پنج خرج برتر که بودجه آنها در سالهای اخیر به کلی کاهش یافته است (شاهد کاهش در سالهای 2017 و 2018 هستیم). به طور کلی ، هزینه های ایالات متحده 11 برابر بیشتر از روسیه بود ، در حالی که چین چهار برابر بیشتر بود.
همچنین در rt.com
“دستگاه تغییر بازی”: ارتش روسیه اولین دسته از تانکهای مدرن T-90M مدرن را دریافت می کند (VIDEO)روسیه نمونه ای از کشوری است که پول کمتری خرج می کند اما آن را به طور مؤثرتر و در یک کشور اختصاص می دهد “راه بسیار هدفمندتر ،” سوزلوف گفت. با وجود بودجه نظامی نسبتاً ناچیز ، به عنوان مثال ، مسکو تبدیل به یک کشور شده است “رهبر جهانی” در سلاح های هسته ای hypersonic و استراتژیک. روسیه نیز هنوز است “بسیار پیشرفته تر و به مراتب بالاتر از چین از نظر قدرت هسته ای و ظرفیت پیش بینی قدرت معمولی” ، سوسلوف توضیح داد.

شکاف بین مسکو و پکن در دو دهه آینده ناپدید می شود و چین از نظر ظرفیت نظامی از روسیه فراتر خواهد رفت “اما زمان خواهد برد ،” سوزلوف گفت.

سقوط عربستان سعودی

در رتبه پنجم عربستان سعودی با 61.9 میلیارد دلار هزینه در سال 2019 قرار دارد که نسبت به سال گذشته 16 درصد کاهش یافته است. افت سال 2019 بود “غیر منتظره” طبق گفته SIPRI ، پس از آن که ریاض عملیات نظامی خود را در یمن و به دنبال افزایش تنش ها با ایران پس از حمله به میادین نفتی این کشور در ماه سپتامبر که مقصر تهران بود ، ادامه داد. به نظر می رسد کاهش قیمت نفت عربستان را مجبور به کاهش هزینه های نظامی کرده است.

بیشتر بخوانید

در حالی که معمولاً هزینه های دفاعی و ارتش معمولی به عنوان بهترین شاخص قدرت شناخته می شوند ، عوامل دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرند. “سرمایه گذاری و قابلیت ها در زیرساخت های سخت و بخش های مهم مانند سایبر ، فضا و هوش مصنوعی” پری گفت: باید در ترکیب با هزینه های نظامی مورد بررسی قرار گیرد.

در واقع، “هزینه های دفاعی” فیلیس بنیس ، مدیر برنامه پروژه جدید بین المللی گرایی در IPS ، معتقد است که خود ممکن است یک اشتباه باشد. این اصطلاح برای ساختن استفاده می شود “هزینه های نظامی” به نظر می رسد قابل قبول تر ، وقتی که در حقیقت محافظت از مردم یک چیز کاملاً متفاوت است. “همانطور که اکنون می دانیم ، این موارد مربوط به مراقبت های بهداشتی است [with] این همه گیر این یعنی مراقبت از محیط زیست ، به معنای مشاغل ، آموزش است. این چیزهایی است که از مردم محافظت و دفاع می کند ، “ او گفت.

با کل هزینه جهانی 1.9 تریلیون دلار ، به نظر می رسد مخارج نظامی در جهان قبل از کووید 19 به اوج خود رسیده است – اما به دنبال همه گیری و بحران ناشی از بحران انسانی و اقتصادی که پیش بینی می شود ، آشکار شود ، به نظر می رسد بیشتر از آن احتمال دارد که هزینه های دفاعی کاهش یابد. در اکثر مکانها

با این حال به نظر می رسد که با توجه به تنش های منطقه ای و افزایش رقابت جهانی بین ابرقدرت های نظامی مانند ایالات متحده و چین ، پنج سرمایه گذار برتر جهان بعید است که طی دهه آینده تغییر زیادی کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *