رکورد دقیق آخرین قطب مغناطیسی زمین SWITCH ایجاد شده به عنوان تلنگر تازه که مدتهاست گذشته است – RT World News

قطب های مغناطیسی زمین در طول تاریخ سیاره ما چندین بار به طرز چشمگیری تغییر کرده است. دانشمندان با تغییر دیگری که مدتها به تأخیر افتاده است ، دقیق ترین رکورد مربوط به جدیدترین سوئیچرو را ایجاد کرده اند.

غیر قابل باور به نظر می رسد ، اما قطب های زمین به طور معمول هر 200000 تا 300،000 سال معکوس می شوند. با این حال ، حدود 750،000 سال است که هیچ تغییری رخ نداده است و کارشناسان هشدار داده اند که بسیار طولانی است.
همچنین در rt.com
ناهنجاری غیر قابل توضیح باعث ضعف میدان مغناطیسی زمین می شود و به دو قسمت تقسیم می شود ، هشدار دانشمندانمیدان مغناطیسی توسط هسته خارجی فلز مذاب زمین شارژ می شود. این برای حیات در سیاره ما حیاتی است ، و نقشی اساسی در سیستم های ناوبری دارد و همچنین محافظت در برابر تابش از فضا را فراهم می کند.

تقریباً 40،000 سال پیش ، این شرکت تلاش کرد قبل از اینکه دوباره سر جایش بازگردد ، سوئیچ کند. این تصویر ناسا اختلالات عظیم در این میدان را در هنگام وارونگی به تصویر می کشد:

ما در مورد اثرات چنین تلنگر چیز زیادی نمی دانیم ، به جز اینکه پس از اتمام آن ، سوزن روی قطب نما به ما خواهد گفت که شمال جنوب است و جنوب جنوب است. تحقیقات تازه درک بهتری از وقایع ژئوفیزیکی منتهی به تغییر و نحوه واکنش سیاره ما پس از آن ارائه داده است.

اخبار مرتبط  آنکارا حکم خاشقگی را منفجر کرد و از ریاض خواستار پاسخ بیشتری شد - اخبار جهانی RT

این مطالعه توسط دانشمندان موسسه ملی تحقیقات قطبی ژاپن (NIPR) انجام شد. این نشان می دهد که این زمینه حداقل 10 هزار سال قبل از وقوع آخرین تغییر جهت ناپایدار شد و روند کامل برگشت حداقل 20 هزار سال طول کشید تا انجام شود.

تیم تحقیق پس از جمع آوری تعداد زیادی از نمونه ها و انجام تجزیه و تحلیل های مغناطیسی پالئو و سنگ ، به نتیجه رسیدند. یوکی هاندا ، محقق پروژه در NIPR ، گفت: “داده های ما یکی از دقیق ترین سوابق مغناطیسی در طول چرخش ژئومغناطیسی Matuyama-Brunhes است که بینشی عمیق در مورد مکانیسم چرخش مغناطیسی ارائه می دهد.”

بافین ها اکنون با مطالعه ریز فسیل های دریایی و داده های گرده ای که در نمونه های خود جمع آوری کرده اند ، می خواهند بفهمند که چگونه برگشت ژئومغناطیسی بر پلانکتون و گیاهان تأثیر می گذارد.
همچنین در rt.com
میدان مغناطیسی زمین به طرز مرموزی در حال افزایش است و قطب شمال را به سمت سیبری سوق می دهداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *