زمان بمب زدن؟ نخست وزیر می گوید تعهد به مجازات مسئولین – RT World News – از بمب های انفجاری که بیروت را از سال 2014 ویران کرده است ، وجود دارد

هنگامی که نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب ، دفع زباله ها را در دفتر خود در بیروت ، وعده داد که مسئولان انفجار انبار ویرانگر که بخش بزرگی از شهر را ویران کرده است ، “هزینه آن را می پردازند”.

عصر سه شنبه یک انفجار ویرانگر بیروت را لرزاند و باعث کشته شدن بیش از 70 نفر و زخمی شدن دست کم 2700 نفر شد. در این انفجار بخش های بزرگی از پایتخت لبنان آسیب دیده است ، از جمله دفاتر نخست وزیر حسن دیاب.

دیاب پرچم های افتاده را برافراشت و راه خود را در اطراف درهای چوبی فرو ریخته گشود و چون در روز سه شنبه شب خطاب به ملت شد ، قول قصاص را برای انفجار غم انگیز داد.

“من به شما قول می دهم که این فاجعه بدون پاسخگویی نخواهد گذشت ،” وی در یک آدرس تلویزیونی گفت: “مسئولین قیمت را پرداخت می کنند.”

دیاب توهین نکرده است که این انفجار یک حمله نظامی یا تروریستی بوده است – این مورد قبلاً هم توسط شبه نظامیان حزب الله و هم مقامات اسرائیلی رد شده است. در عوض ، او ظاهراً گزارشهای اولیه را تأیید كرد كه این انفجار در انباری كه چندین سال در آن مواد شیمیایی مواد منفجره را ذخیره كرده بود سرچشمه گرفت.

“حقایقی در مورد این انبار خطرناک که از سال 2014 در آنجا وجود دارد ، اعلام خواهد شد و من تحقیقات را از پیش باز نمی گیرم.” او گفت.

اخبار مرتبط  طاعون بوبونیک زندگی پسران را در مغولستان ادعا می کند ، و ترس از همه گیری دیگر - RT World News
همچنین در rt.com
بعد از انفجار بیروت: بخش هایی از پایتخت لبنان پس از انفجار ، ویران می شوند و ده ها کشته و ساختمان را ویران می کنند (VIDEOS)این انفجار ابتدا در آتش سوزی در كشتی كه حامل آتش بازی بود مقصر بود. بدری داهر ، مدیر گمرک لبنان ، به رسانه های محلی گفت که یک انبار حاوی نیترات سدیم منفجر شده است ، اما این احتمال را که احتمالاً یک انبار دیگر که شامل آتش بازی است ، در ابتدا آتش گرفته است ، رد نکرد.

عباس ابراهیم ، مدیر امنیت عمومی لبنان ، در گفتگو با رسانه های محلی ، بعداً این انفجار را در یك ماده 2750 تنی نیترات آمونیوم نشان داد. نیترات آمونیوم همچنین بطور عمده در کشاورزی به عنوان کود با نیتروژن بالا مورد استفاده قرار می گیرد همچنین یک ماده منفجر کننده قوی است که خطرات حتی در تولید و ذخیره سازی را به همراه دارد. این ماده شیمیایی مسئول انفجار گسترده صنعتی در سال 2015 در شهر چین تیانجین و یک انفجار کارخانه شیمیایی مرگبار تولوز در سال 2001 بود.
همچنین در rt.com
50 کشته ، بیش از 700 زخمی ، پس از انفجار صخره های سنگین بندر چینی (VIDEOS ، عکس)فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *