زمان پولشویی؟ Covid-19 می تواند با پول نقد به مدت 28 روز زنده بماند – RT World News

تحقیقات جدید دانشمندان استرالیایی نشان می دهد ، ویروس می تواند در مناطق خاصی از جمله اسکناس و صفحه تلفن های همراه برای مدت نزدیک به یک ماه در آب و هوای خنک تر زنده بماند.

طبق مطالعه سازمان تحقیقات علمی و صنعتی مشترک المنافع استرالیا (CSIRO) که توسط مجله ویروس شناسی منتشر شده است ، Covid-19 قادر است برای مدت زمان قابل توجهی طولانی تر در فضای باز زنده بماند.

“تعیین مدت زمان واقعی زنده ماندن ویروس بر روی سطوح ، ما را قادر می سازد تا شیوع آن را با دقت بیشتری پیش بینی و کاهش دهیم و در محافظت از مردم خود کار بهتری انجام دهیم.” دکتر لاری مارشال ، مدیر اجرایی CSIRO گفت.

طبق این تحقیقات ، ویروس اثبات شده است “بسیار پایدار” و قادر به رشد در سطوح صاف و غیر متخلخل از جمله اسکناس های کاغذی و پلاستیکی ، شیشه و فولاد است. در حدود دمای اتاق – 20 درجه سانتیگراد (68 درجه سانتیگراد) نگهداری می شود – Covid-19 به مدت 28 روز زنده مانده است ، یعنی 10 روز بیشتر از زمان زنده ماندن ویروس آنفولانزای معمولی. لازم به ذکر است که آزمایش در تاریکی انجام شده است ، زیرا نور ماورا UV بنفش در از بین بردن ویروس کرونا بسیار م veryثر است.
همچنین در rt.com
احتمال مرگ شما از Covid-19 وجود دارد؟ اگر سالم و زیر 65 سال هستید ، رفت و آمد روزانه 40 مایل با ماشین به احتمال زیاد شما را خواهد کشتدمای بالاتر به طور قابل توجهی برای ویروس راحت تر نیست. در دمای 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) توانست کمتر از 24 ساعت زنده بماند. در دما 30C (86F) Covid-19 نتایج کاملاً مخلوطی را نشان داد و حدود هفت روز روی فولاد ضد زنگ ، نت پلاستیکی و شیشه زنده ماند اما فقط سه روز روی پارچه وینیل و پنبه. با پول نقد ، ویروس مسری هنوز پس از 21 روز تحت آن شرایط شناسایی شد.

اخبار مرتبط  روحانی می گوید ایالات متحده "با شکست روبرو می شود" زیرا تلاشش برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران با مخالفت بین المللی روبرو شد - RT World News

“تداوم SARS-CoV-2 نشان داده شده در این مطالعه مربوط به بهداشت عمومی و بخش های حمل و نقل است. این داده ها باید در استراتژی های طراحی شده برای کاهش خطر انتقال fomite در طی واکنش همه گیر فعلی در نظر گرفته شوند. “ این مطالعه نتیجه گرفت.

چنین یافته هایی نشان می دهد که زمستان پیش رو در نیمکره شمالی شرایط راحت تری را برای ویروس فراهم می کند. البته این خبر برای خود استرالیا نیز خوب است ، زیرا این کشور اکنون به تابستان می رود. به هر حال ، گرفتن آفتاب نقدی و نگه داشتن آن در مکان های گرم ممکن است ایده خوبی در طول بیماری همه گیر باشد.
همچنین در rt.com
نویسنده لنست به RT گفت: واکسن “Sputnik V” Covid-19 روسیه ممکن است موثر باشد ، اما انتظار نداشته باشید که فوراً به بیماری همه گیر پایان یابد.در سطح جهانی ، تعداد ویروس کرونا تاکنون از مرز 37 میلیون نفر گذشته است ، در حالی که نزدیک به 1.1 میلیون نفر در معرض این بیماری قرار گرفته اند ، آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد. ایالات متحده ، هند و برزیل همچنان متضررترین کشورها هستند و بیش از نیمی از موارد جهانی را تشکیل می دهند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *