زمین لرزه های 6.8 و 6.9 ریشتری به اندونزی حمله کردند – RT World News

براساس بررسی زمین شناسی ایالات متحده (USGS) ، جزیره صومعه را لرزاند و به این ترتیب یک جفت زمین لرزه قدرتمند ساحل اندونزی را لرزاند که در 6.8 و 6.9 ریشتر ریشتر شد.

این دو زمین لرزه بامداد چهارشنبه سواحل غربی سوماترا با عمق تقریبی 22 کیلومتر (13 مایل) و 26 کیلومتر (16 مایل) به زمین نشست. زمین لرز اول 144 کیلومتری (89 مایل) از بنکولو را تحت تأثیر قرار داد ، در حالی که دوم با 130 کیلومتر (80 مایل) به شهر نزدیک شد.

هنوز گزارشی از زخمی ها منتشر نشده است ، با این حال رسانه های محلی می گویند این زمین لرزه خانه های ساکنان جزیره را لرزاند “گویی یک کامیون عبور کرده است” و انجام داد “خسارت جزئی” ، به ویژه ساختمانهایی که دارای “ساخت و ساز ضعیف”

گرچه پرش ها قوی و کم عمق بود ، اما سازمان هواشناسی ، اقلیم شناسی و آژانس ژئوفیزیک اندونزی (BMKG) گزارش داد که وجود دارد “هیچ پتانسیل سونامی” در نتیجه زلزله ها

اخبار مرتبط  هواپیمای هواپیمایی اتیوپیان هواپیمایی در فرودگاه شانگهای با آتش سوزی برخورد می کند - RT World News

اندونزی در امتداد “حلقه آتش” از اقیانوس آرام Pacifc قرار دارد ، منطقه ای لرزه ای و آتشفشانی ناپایدار که اغلب در اثر زلزله زدگی قرار گرفته است. این کشور علاوه بر اینکه مستعد زلزله زدگی است ، برخی از آتشفشانهای فعال در حلقه را نیز شامل می شود – از جمله کراکتاتا ، که فوران بدنام 1883 به یکی از مرگبارترین انفجارهای آتشفشانی در تاریخ ثبت شده تبدیل شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *