زمین 2000 سال نوری نزدیک به سیاهچاله بزرگ و سریعتر از آنچه تصور می شد – ستاره شناسان – اخبار جهانی RT

به نظر می رسد که اگر سال 2020 به اندازه کافی “بی سابقه” نبوده است ، ستاره شناسان آموخته اند که زمین در واقع 2000 سال نوری به سیاهچاله ابرجوس A * در مرکز کهکشان راه شیری نزدیکتر از آن است که قبلا تصور می شد.

علاوه بر این ، منظومه شمسی نیز با سرعت هفت کیلومتر در ثانیه از فضا عبور می کند تا آنچه دانشمندان محاسبه کرده بودند.

این یافته های ستاره ای به لطف یک نقشه جدید و بهبود یافته از کهکشان راه شیری ، منتشر شده در این هفته و براساس مشاهدات جمع آوری شده از یک پروژه نجوم ژاپن طی 15 سال گذشته ، همراه با سایر داده های اخیر است.
همچنین در rt.com
سیگنال MAGNETAR که به تازگی کشف شده است درک درستی از انفجارهای مرموز رادیو در فضای عمیق را تغییر می دهدیک سال نوری برابر با 9.5 تریلیون کیلومتر است ، بنابراین گرچه ممکن است در ابتدا به نظر نزدیک به پایان برسد ، دانشمندان تأکید کرده اند که واقعاً هیچ دلیلی برای هشدار در مورد نزدیکی زمین به طاقی A * وجود ندارد.

مدل سازی جدید به جای هلاک شدن قریب الوقوع قریب الوقوع ، به دانشمندان اجازه می دهد تا موقعیت زمین را در کهکشان با دقت بیشتری تشخیص دهند.

راه شیری که به تازگی رسم شده ، نتیجه مشاهدات تلسکوپ های سراسر ژاپن است که پروژه نجوم رادیویی «VERA» را تشکیل می دهند. VERA در سال 2000 تأسیس شد و مخفف VLBI (Interferometry Very Long Baseline Interferometry) Exploration of Radio Astrometry است.

اخبار مرتبط  در اثر طوفان طوفان در شمال هند ، رعد و برق بیش از 100 نفر را در یک روز کشته است - RT World News

این پروژه با استفاده از روش “تداخل سنجی” داده های چندین تلسکوپ را در سراسر ژاپن ترکیب می کند ، و وضوح فوق العاده تیز 10 ثانیه میکرو قوس را ایجاد می کند – به عبارت دیگر ، به اندازه کافی متمرکز شده است تا یک سکه را در سطح ماه تشخیص دهد.

رصدخانه ملی نجوم ژاپن روز پنجشنبه نشان داد که منجمان خود ، همراه با گروه های دیگر ، “نقشه موقعیت و سرعت” که آنها برای محاسبه مرکز کهکشان استفاده کردند.
همچنین در rt.com
چین مأموریت رباتیک را برای انتقال سنگهای ماه به زمین آغاز کرد ، اولین بار پس از 40 سالبه گفته ستاره شناسان ، این مرکز کهکشانی 25800 سال نوری از زمین فاصله دارد – حدود 2000 سال نوری از فاصله رسمی اتحادیه نجوم بین المللی که 27700 سال نوری است فاصله دارد و در سال 1985 مستقر شده است.

و با ادامه حرکت 2020 با سرعت سرسام آور ، این نقشه جدید همچنین منجمان را متوجه این نکته کرد که زمین در واقع به جای سرعت رسمی کندتر 220 کیلومتر بر ثانیه ، در مدار مرکز راه شیری با 227 کیلومتر بر ثانیه می چرخد.

محققان VERA اکنون با استفاده از داده های تلسکوپ ژاپن ، کره جنوبی و چین در تلاشند تا نقشه های دقیق تری از منطقه نزدیک به سیاهچاله مرکزی ابرجرم ایجاد کنند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *