زندگی ایرلندی اهمیت دارد؟ رهبر سوسیالیست ایسلند خواستار حذف مجسمه بنیانگذار این کشور در طول برده های قرن نهم – RT World News

رهبر حزب سوسیالیست ایسلند با فراخوان پاره کردن یک مجسمه به افتخار بنیانگذار این کشور ، صلیب صلیبی را علیه مجسمه ها گرفته تا ارتفاعات جدید را خیره کرده است ، زیرا وی 1100 سال پیش برده داشته است.

اعتراضات مربوط به زندگی سیاه که در بسیاری از کشورها پیموده شده است ، فشارهایی را برای از بین بردن تندیس ها به همراه داشته است ، در حالی که نامزدهای دارای سطوح مختلف مشروعیت توسط فعالان مورد هدف قرار می گیرند.

گونار اسموری اگیلسون ، بنیانگذار حزب سوسیالیست ایسلند ، اکنون می گوید که این کشور باید با تاریخ خونین خود بیاموزد و یک بنای تاریخی برای نخستین مهاجر نوروزی ایسلند ، اینگولفر آرنارسون ، که در سال 874 پایتخت ریکیاویک را تأسیس کرد ، برداشته شود.

به گفته این سیاستمدار سوسیالیست ، بنای تاریخی آرنارسون در شهری که او تأسیس کرده است باید برود ، زیرا او یک برده قاتل قاتل بود که بی رحمانه شورشی را توسط اسیرانش فرو ریخت.
همچنین در rt.com
دو شرکت برتر بریتانیا ، از جمله غول بیمه لوید لندن ، برای جبران خسارت های بازرگانی برده هاایسلندی ها می گویند: “اکنون که مردم جهان در حال انداختن مجسمه های برده داران و صاحبان برده ها هستند ، ممکن است ایسلند تعجب کنند که آیا ما باید این مرد را خیلی طولانی تر نگه داریم ،اگیلسون در یك پست فیسبوك خیره کننده گلدان خود نوشت.

اخبار مرتبط  رئیس کمیته برگزار کننده می گوید ، اگر کرم ویروسی تا سال 2021 تحت کنترل نباشد ، المپیک توکیو را به تعویق انداخته شد - RT World News

وی گفت: “این اینگولفر آرنارسون است که نخستین قیام مردمی در تاریخ ایسلند را خشن و خشمگین کرد ، هنگامی که قهرمانان آزادی دوفتاکت و هلگا را در جزایر وستمن به قتل رساند ، برده هایی که علیه ظالم خود هژورلیفر قیام کردند. [Arnarson’s step-brother]”

در حالی که سوسیالیست جنبش Black Lives Matter را توجیهی برای پاره کردن مجسمه عنوان کرد ، او ممکن است ناخواسته خود را با جناح All Lives Matter هماهنگ کند ، زیرا بردگان آرنارسون عمدتاً ایرلندی بودند ، و برخی دیگر با منشأ نوردیک مخلوط شدند.

مجسمه آرنارسون توسط مجسمه ساز مشهور Einari Jónsson ساخته شده است و از سال 1924 به بعد ریکیاویک را تماشا کرده است. با قضاوت براساس واکنش تند و سریع به صدای گریه های اگیلسون ، به زودی به زودی به جایی نخواهید رسید.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *