زندگی در ناهید؟ اعلامیه اصلی نشان می دهد که ممکن است چیزی در ابرها در همسایگی زمین زندگی کند – اخبار جهانی RT

یک تیم بین المللی از محققان از کشف گاز فسفین در ابرهای بالای ناهید دادند. این گاز سمی به عنوان یک علامت زیستی کلیدی در نظر گرفته می شود و ممکن است وجود حیات در آسمان ونوس را نشان دهد.

اعلامیه قابل توجه توسط انجمن نجوم سلطنتی در یک نشست خبری روز دوشنبه اعلام شد.

علامت زیستی توسط آرایه بزرگ میلی متر Atacama (ALMA) واقع در شیلی و تلسکوپ James Clerk Maxwell واقع در هاوایی شناسایی شد. این تحقیق توسط تیم های چند رشته ای مستقر در دانشگاه منچستر ، انستیتوی فناوری ماساچوست و دانشگاه کاردیف انجام شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=y1u-jlf_Olo

“اتمسفر [on Venus] تنها مکانی است که در واقع زندگی می تواند در واقع وجود داشته باشد “ یانوش پتکوفسکی ، دانشمند تحقیق در MIT Earth ، Atmospheric and Planetary علوم ، گفت: هیچ فرآیند شیمیایی یا فیزیکی شناخته شده ای وجود ندارد که بتواند مقادیر گاز شناسایی شده را تولید کند.

این احتمال بسیار جسورانه ای وجود دارد که ممکن است در ابرهای زهره چیزی زندگی کند.

محققان دانشگاه MIT قبلاً دریافتند که ارگانیسم های بی هوازی مانند باکتری ها و میکروب ها می توانند فسفین تولید کنند و وزن بیشتری را به این ایده اضافه می کنند که ممکن است نوعی حیات در جو سیاره همسایه زمین وجود داشته باشد.

گاز بدبو در اینجا روی زمین یافت می شود ، اگرچه معمولاً فقط در اعماق باتلاق ها و روده های حیوانات خاص است. به غیر از این باکتری ها و میکروب های افراطی ، نمی توان به روش دیگری تولید کرد (که ما از آن مطلع هستیم). موجوداتی که همانطور که از نامشان پیداست در محیط های شدید رشد می کنند.

فسفین به عنوان کلیدی در میان انجمن های نجوم به طور گسترده ای دیده می شود “امضای زیستی” پتکوفسکی می گوید ، و وجود آن در ابرهای ونوس ممکن است وجود حیات “هوایی” فرازمینی را نشان دهد.

اخبار مرتبط  Sailor REVEALS تاریخچه کشتی محکوم را که تن کودهای مواد منفجره را به لبنان آورده است ، مشکل کرد - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=dnkBqq9O7Tw

بسته به نتایج تحقیقات پیگیری ، این کشف می تواند درک ما از فیزیک و شیمی را به چالش بکشد ، که اگر واقعاً اشکال حیاتی تولید کننده فسفین را در ونوس کشف نکنیم ، ممکن است به شدت کمبود داشته باشد. پتکوفسکی افزود که ممکن است نشان دهد “برخی شیمی وجود دارد که بسیار باورنکردنی عجیب است که حتی می تواند زندگی باشد.”

پیش بینی های فعلی نشان می دهد که فسفین نمی تواند در یک سیاره سنگی بدون اشکال حیاتی تولید شود زیرا هیچ فرآیند طبیعی شناخته شده ای برای ایجاد گاز وجود ندارد. این کشف این امکان را ایجاد می کند که زندگی بسیار شایعتر از آن است که تصور می کردیم ، و لزوم گسترش تعاریف موجود در زمین را ضروری می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=5IIj3e5BFp0

اگر زندگی در گرمترین سیاره منظومه شمسی با جو مشهور غیر مهمان نواز و فشار سطحی 92 برابر بیشتر از زمین پیدا شود ، ممکن است لازم باشد که جستجوی ما برای حیات فرازمینی بسیار گسترش یابد.

ناهید یک جهان سنگلاخی است که هزاران آتشفشان در آن شلوغ است و در میان دمای سطح کم و بیش ثابت سطح سیاره 462 درجه سانتیگراد ، بخار داغ برای ذوب سرب ، بخارات ناشی از آن در اثر وزش بادهای مداوم و طوفانی پراکنده می شوند.

از نظر حاشیه ای کوچکتر از زمین است و دارای جو متشکل از 96 درصد دی اکسید کربن است. پس از تأیید یافته ها و انجام تحقیقات بیشتر ، ممکن است لازم باشد بار دیگر جستجوی مداوم خود برای حیات فرازمینی را گسترش دهیم.
همچنین در rt.com
دنیای الماس “برخلاف هر چیزی در منظومه شمسی ما” کاملاً امکان پذیر است. ما هنوز آنها را پیدا نکرده ایمفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *