سئول اعتراض ژاپن نسبت به برنامه ترامپ مبنی بر درج کره جنوبی در G7 – RT World News را رد کرد

سئول ژاپن را پس از اعتراض توكیه به ایده ترامپ مبنی بر دعوت كره جنوبی به G7 به عنوان یك عضو ثابت ، ژاپن را به رفتار ناشایست متهم كرد. رسانه های ژاپنی ادعا می کنند که این پیشنهاد ممکن است قدرت سیاسی ژاپن را در این گروه تضعیف کند.

یک مقام پارلمان کره جنوبی ژاپن را به مداوم متهم کرده است “آسیب رساندن” این کشور همسایه در واکنش به گزارش خبری هفته گذشته توسط آژانس خبری ژاپنی کیودو منتشر شد. در این گزارش ادعا شده است كه دولت توكیو با ایده رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ مبنی بر دعوت از سئول برای مشاركت در گردهمایی پیش بینی شده گروه هفت مخالفت كرده است.

“از نگرش همیشگی ژاپن مبنی بر عدم پذیرش یا كفاره شدن به خاطر اعمال ناشایست خود ، دیگر هیچ چیز تعجب آور نیست.” این مقام گفت. “سطح شرم آور ژاپن (موقعیت) چیزی از بالاترین سطح جهان است.”

کیودو گزارش داد که ژاپن اعتراض خود را با ادعای عدم حضور سئول در آمریکا به ایالات متحده اعلام کرده است “قفل” با G7 – به ویژه ، نظرات گروه را در مورد مسائل چین و کره شمالی به اشتراک نمی گذارد.
همچنین در rt.com
G7 واقعاً منسوخ شده و دور از دسترس است ، مسکو با ترامپ موافقت می کند ، اما بدون چین این طور باقی خواهد مانداین رسانه اعلام کرد که انتظار می رود اعتراض ژاپن در میان اختلافات مداوم تاریخی و دیپلماتیک ، روابط پرتنش این کشور با کره جنوبی را تشدید کند. دو کشور مدت هاست که درگیر اختلاف درمورد جبران خسارت های جنگ جهانی دوم با هدف حل مسائل کار در زمان جنگ هستند. اما این لایحه به شدت تحت تأثیر اختلافات در حوزه های اقتصادی و دفاعی در هر دو کشور بود.

اخبار مرتبط  فضانوردان ISS برای اولین بار در فضا پنجمین کشور را ایجاد می کنند - RT World News

این خبرگزاری خاطرنشان کرد: مشارکت کره جنوبی به معنای پایان دادن به وضعیت ژاپن به عنوان عضو آسیایی تنها در این گروه است که شامل ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا ، فرانسه ، آلمان و ایتالیا نیز می شود. در اوایل ماه جاری ، ژاپن ابراز امیدواری کرد که در صدور بیانیه ای درباره وضعیت هونگ کنگ ، در بین کشورهای G7 صدرنشین شود.
همچنین در rt.com
این همه درباره پوتین است: ترامپ می گوید روسیه اگر در G7 بازگشت ، همه کارها را انجام خواهد داددر پایان ماه مه ، ترامپ پیشنهاد داد از روسیه ، کره جنوبی ، استرالیا و هند برای شرکت در اجلاس G7 به میزبانی ایالات متحده دعوت کنند. رئیس جمهور از این گروه انتقاد کرده است “خیلی قدیمی” و اشاره کرد که دیگر نماینده نیست “آنچه در جهان اتفاق می افتد.” این جلسه در ابتدا برای ماه ژوئن تعیین شده بود ، اما به دلیل همه گیر شدن کرونور باید حداقل تا سپتامبر به تعویق افتاد.

سخنگوی دولت ژاپن روز دوشنبه ، یوشیهید سوگا ، از بیان علنی مخالفت خود با مشارکت کره جنوبی خودداری کرد. وی همچنان تأکید کرد که حفظ چارچوب فعلی G7 برای هماهنگی در مقابله با چالش های جهانی بسیار مهم است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *