سئول برای تحقیق درباره چگونگی فاش شدن محل نگهداری دیپلمات متجاوز پیونگ یانگ با دختر خردسال در شمال – RT World News

سئول در مورد افشای این واقعیت که یک دیپلمات ارشد کره شمالی ، که در سال 2018 مفقود شد ، تحت حفاظت جنوب زندگی می کند ، تحقیق خواهد کرد. این نشت دختر نوجوان او را که در شمال باقی مانده است به خطر می اندازد.

جو سونگ گیل پیش از ناپدید شدن مرموز در نوامبر 2018 ، به همراه همسرش به عنوان سفیر سرپرست پیونگ یانگ در ایتالیا خدمت می کرد. این هفته گزارش شد که این زوج از ژوئیه سال گذشته به طور مخفیانه در کره جنوبی زندگی می کنند. این امر وی را به بالاترین مقام پناهنده جنوب از سال 1997 تبدیل می کند و تنها دیپلمات در سطح سفیر است که از کره شمالی تحت رهبر کیم جونگ اون ، فرار می کند.

رسانه های کره جنوبی روز سه شنبه محل نگهداری این مقام سابق را گزارش کردند و در اواخر روز توسط قانونگذار مخالف “ها ته کیونگ” تأیید کردند. عضو کمیته اطلاعات پارلمانی در یک پست فیس بوکی ، که به گفته وی به منظور جلوگیری از هیاهوی رسانه ای بود ، اذعان کرد که جو و همسرش پس از چندین درخواست از طرف ژوئیه 2019 ، واقعاً وارد کره جنوبی شده اند.

این نماینده مجلس گفت که این امر از دید عموم مخفی نگه داشته می شود زیرا جو از ماندن خانواده اش در کره شمالی ترسیده است. پدران هر دو دیپلمات و همسرش قبل از عزیمت این زوج در نخبگان شمال بودند. دختر خردسال آنها پس از ناپدید شدن پدر و مادرش از ایتالیا بازگردانده شد.

فرهنگ کره ای بزرگ ترها را در یک خانواده مسئول اعمال ناشایست اعضای جوان تر می داند. پیونگ یانگ سابقه مقابله به مثل با بستگان پناهجویان را در کارنامه خود دارد ، زیرا افرادی که به جای رقیب جنوبی خود فرار می کنند به احتمال زیاد عواقب جدی دارند.

پس از تأیید ماجرا توسط مقامات دولتی ، حزب لیبرال دموکرات حاکم به درز اطلاعات عمدی برای انحراف توجه مردم از قتل یک مقام شیلات جنوبی توسط سربازان شمالی در ماه گذشته متهم شد.

اخبار مرتبط  ایالات متحده نیروی نظامی را علیه تانکرهای ایرانی مقیم کاراکاس تهدید می کند - نماینده ونزوئلا در سازمان ملل - RT World News
همچنین در rt.com
رهبر مخالفت سئول ادعا می کند که “اطلاعات ویژه” نشان می دهد که پیونگ یانگ دستور سوزاندن بدن مقام کره جنوبی را صادر کرده استاین پرونده هولناک عذرخواهی نادر از پیونگ یانگ را به دنبال داشت ، اما همچنان یک موضوع داغ در سئول است. دولت رئیس جمهور مون جائه این ، پس از به دست گرفتن قدرت از محافظه کاران ، که رویکرد تقابلی متضادی نسبت به پیونگ یانگ داشت ، نزدیک شدن به شمال را یک سیاست اساسی قرار داد.

“دولت ما عمداً از چنین موضوعی استفاده نمی کند یا از انتشار چنین اطلاعاتی سیاسی استفاده نمی کند ، مانند برخی گزارش های خبری ،” وزیر اتحاد لی این یانگ روز پنجشنبه گفت ، در پاسخ به اتهامات. وی قول داد که در مورد ریشه این نشت تحقیقات دقیق انجام دهد.

مسیر جو از ایتالیا به کره جنوبی یک معما باقی مانده است ، مقامات در سئول فقط گفتند که او و همسرش از طریق کشور سوم وارد شده اند. رسانه های محلی می گویند این زوج قبل از مراجعه به کره جنوبی بدون موفقیت در فرانسه و سوئیس درخواست پناهندگی سیاسی کردند.
همچنین در rt.com
“حمله تروریستی سنگین”: کره شمالی به دنبال تحقیق برای حمله مرموز به ماموریت خود در اسپانیا استشرایط ناپدید شدن او نیز مبهم است. گمانه زنی ها حاکی از آن است که گروه سایه دار ضد پیونگ یانگ Free Joseon در این ماجرا دست داشته است. این گروه بدنام اعتبار حمله به فوریه 2019 به سفارت کره شمالی در مادرید را به عهده گرفت ، در طی آن کارگران سفارت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و کامپیوترهایی که احتمالاً اطلاعات حساس آنها از محل به سرقت رفته بود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *