سئول “نظارت” را تقویت می کند و از پیونگ یانگ می خواهد تحقیق مشترکی را در پی تیراندازی به مقام کره جنوبی آغاز کند – RT World News

سئول از همسایه شمالی خود خواسته است شرایط پیرامون کشته شدن یک مقام دولت کره جنوبی را بررسی کند و افزود که این اقدامات در واکنش به این حادثه را افزایش می دهد.

نیروهای کره شمالی پس از شناور شدن یک کارمند وزارت ماهیگیری کره جنوبی در اقیانوس های کره جنوبی و کشتن وی در آبهای مورد مناقشه در حالی که ظاهرا قصد داشت از آن خارج شود ، کشته شدند. رهبر کره شمالی کیم جونگ اون عذرخواهی نادر از مرگ مقامات انجام داد ، اما سئول هنوز به دنبال پاسخ است.

رئیس جمهور مون جائه این در بیانیه ای گفت كه از كره شمالی درخواست تحقیق كامل در این زمینه را دارد و از پیونگ یانگ خواست كه در صورت لزوم با یك تحقیق مشترک موافقت كند. کره جنوبی نیز اعلام کرد که چنین خواهد کرد “به سرعت اقداماتی برای تقویت بیشتر وضعیت نظارتی انجام دهید” در آبهای ساحل غربی کشور

این مقام هنگام بازرسی از آبهای نزدیک مرز ناپدید شد. گفته می شود که او قبل از اینکه توسط نیروهای کره شمالی توقیف شود ، با جلیقه نجات از قایق پریده و به آبهای کره شمالی می رود. گارد ساحلی کره جنوبی ده ها کشتی را برای جستجوی بدن مقامات در آبهای اطراف مستقر کرده است. ارتش کره جنوبی گفت که این مقام هنگام تلاش برای عزیمت به شمال مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، اما برادر وی با ادعا اینکه پس از تصادف به داخل آبهای مورد اختلاف رانده شده است ، این ادعا را رد می کند.

اخبار مرتبط  دادگاه آلمان ممنوعیت اجرای نمایشی ضد قفل برلین را بازگرداند ، زیرا ادامه های "راست افراطی" علیه معترضین - RT World News
همچنین در rt.com
کیم جونگ-اون از تیراندازی کره شمالی به مقام مفقود کره جنوبی – سئول بسیار متاسف استپیونگ یانگ ادعا می کند که این مرد از پاسخ دادن به سوالات امتناع ورزید و سربازان آن تنها پس از تلاش برای فرار اقدام به تیراندازی کردند. بنا بر گزارش ها ، دستگاه شناورسازی مقامات مطابق با دستورالعمل های ضد ویروس کرونا سوزانده شد ، اما جسد بهبود نیافت.

این حادثه تلاش های جدید دولت ماه برای تلاش برای آشتی با شمال را پیچیده تر کرده است ، در حالی که مخالفان سیاسی رئیس جمهور را به نرم بودن پیونگ یانگ متهم می کنند. روزها قبل از حادثه ، مون خواستار پایان رسمی جنگ کره بود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *