سئول پس از تصرف نفت کش پرچم دار کره جنوبی توسط ایران ، واحد ضد دزدی دریایی را به خلیج فارس اعزام کرد – RT World News

وزارت دفاع کره جنوبی گفته است که واحد ضد دزدی دریایی Cheonghae خود را که معمولاً در خلیج عدن مستقر است ، همراه با هلی کوپتر به خلیج فارس که یک شناور کره جنوبی توسط ایران توقیف شده است ، می فرستد.

“وزارت دفاع بلافاصله پس از دریافت گزارشی درباره وضعیت تصرف کشتی تجاری ما توسط ایران ، واحد Cheonghae را به آبهای نزدیک تنگه هرمز اعزام کرد.” وزارت دفاع کره جنوبی روز دوشنبه در بیانیه ای به نقل از خبرگزاری فرانسه گفت.

طبق مقاله سفید دفاعی 2018 کره جنوبی ، واحد 302 نفری Cheonghae با یک ناوشکن 4500 تنی ، یک هلی کوپتر ضد زیردریایی Lynx و سه قایق تندرو کار می کند.

واحد Cheonghae از سال 2009 در خلیج عدن مستقر است ، اما در سال های 2019 و 2020 در پی حملات به تانکرهای نفتی در سواحل ایران ، عملیات را در تنگه هرمز انجام داد.

اخبار مرتبط  ترکیه فرانسه را به دلیل ممنوعیت گروه ملی گرایان گرگهای خاکستری و "دو استاندارد" در مورد تروریسم مورد انتقاد قرار می دهد - RT World News
همچنین در rt.com
سپاه پاسداران ایران نفت کش پرچم دار کره جنوبی را به دلیل “آلودگی نفتی” در خلیج فارس توقیف کرداوایل روز دوشنبه یک تانکر با پرچم کره جنوبی ، Hankuk Chemi توسط سپاه پاسداران ایران در آبهای خلیج فارس توقیف شد ، “به دلیل چندین مورد نقض قوانین زیست محیطی دریایی.”

به نظر می رسد عکس هایی که توسط رسانه های ایرانی منتشر شده است ، همراهی این ناو را با سه قایق تندرو و یک قایق گشتی در آبهای ایران نشان می دهد ، در حالی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این کشور اعلام کرد این کشتی را به بندر ایران آورده است.

گفته می شود این کشتی 7200 تن محصولات شیمیایی نفتی را حمل می کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *