ساختار سیاهچاله احتمالاً هنگامی که حلقه گرد و غبار سایه می افکند و اشعه های زیادی را در فضا پرتاب می کند – RT World News

ستاره شناسان معتقدند که پس از مشاهده تلسکوپ فضایی هابل ، مجموعه ای از اشعه ها و سایه ها را از مرکز یک کهکشان که میلیون ها سال نوری از ما فاصله دارد ، مشاهده می کنند ، یک نگاه اجمالی به ساختار سیاهچاله دارند.

سیاهچاله ها بزرگترین هیولاهای جهان هستند که به سرعت همه چیز را در مجاورت خود مصرف می کنند. جاذبه آنها چنان قدرتمند است که حتی نور نیز نمی تواند از آنها فرار کند ، یک واقعیت خارق العاده که آنها را برای ما نامرئی می کند و بنابراین مطالعه آن بسیار دشوار است.

با این حال ، کارشناسان متوجه سایه های وسیع و اشعه های باریک و درخشان از مرکز کهکشان IC 5063 شده اند ، انگار که چیز عظیمی در برابر نور شدید ایستاده است.

کارشناسان معتقدند که این می تواند سیاهچاله ای در قلب کهکشان باشد که سایه خود را به فضا می اندازد و ممکن است یک چیدمان صف آرایی به آنها اجازه دهد نگاه اجمالی به ساختار آن داشته باشند.

اخبار مرتبط  پسر رهبر اتحاد جماهیر شوروی ، نیکیتا خروشچف در اثر زخمی در اثر اصابت گلوله به سر ، جان باخت - پلیس ایالات متحده - RT World News

برخی از شافتهای نور به شکافهای حلقه گرد و غبار نفوذ کرده و پرتوهای درخشان را ایجاد می کنند که به پرتوهای نوری شباهت دارد که هنگام غروب خورشید از خورشید تابش می کنند.

“ما فکر می کنیم شواهدی پیدا کرده ایم که نشان می دهد گرد و غبار در سراسر کهکشان وجود دارد که نور را از سیاهچاله تجمع یافته در هسته فعال کهکشان پخش می کند و این نور می تواند تقریبا کل کهکشان را روشن کند.” ستاره شناس پیتر مکسیم از مرکز اخترفیزیک هاروارد اسمیتسونیان را توضیح داد.

از آنجا که دانشمندان قبلاً هرگز شاهد این پدیده نبوده اند ، ممکن است مدتی طول بکشد تا ثابت کنند سیاه چاله باعث ایجاد سایه ها و پرتوهای عجیب می شود. با این حال ، این پیشرفت یک کشف علمی دلهره آور و فرصتی غنی برای تحقیقات بیشتر را ارائه می دهد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *