سازمان اصلی مسلمانان فرانسه ، سه گروه اسلامی را به دلیل عدم ثبت نام در منشور ضد افراط گرایی – RT World News ، مورد انتقاد قرار می دهد

رئیس شورای ایمان ماسلین فرانسه (CFCM) از سه گروه اسلامی در این کشور به دلیل تصمیم خود مبنی بر امتناع از امضای منشور ضد افراط گرایی که توسط رئیس جمهور امانوئل مکرون پیشنهاد شده انتقاد کرد.

جنبش ایمان و عمل ، کمیته هماهنگی مسلمانان ترکیه در فرانسه (CCMTF) و کنفدراسیون اسلامی Milli Gorus (CMIG) به طور مشترک عصر چهارشنبه اعلام کردند که منشور پیشنهادی را امضا نمی کنند ، در پی حملات تروریستی اسلامی در سراسر اروپا طی سال 2020

“[These groups] مسئولیت این وضعیت تقسیم را بر عهده گرفت “ محمد موسوی ، رئیس CFCM در بیانیه ای خواستار اقدامات آنها شد “تکراری” و توصیف چگونگی بعید بودن آنها “اطمینان خاطر” که نباید از دین مسلمان ترسید.

گزارش شده است که این سه سازمان از امضای این منشور به دلیل نگرانی از نحوه تعریف دخالت خارجی در دین و مذهب اسلامی خودداری کردند.

این گروهها در توضیح امتناع خود ، ادعا کردند که آنها می ترسند “برخی از متن ها و فرمول های ارائه شده در متن ارسالی احتمالاً موجب تضعیف پیوندهای اعتماد بین مسلمانان فرانسه و ملت خواهد شد.”

برخی گفته ها با لحنی متهم کننده و حاشیه ساز ، به عزت مسلمانان مغایر است.

CFCM از 9 گروه تشکیل شده است ، اما تاکنون فقط 5 گروه موافقت کرده اند که منشور را امضا کنند و با دولت فرانسه همکاری کنند تا نگرانی های مربوط به رادیکالیزاسیون و افراط گرایی مذهبی در این کشور را برطرف کنند.

اخبار مرتبط  تقریباً 800 حادثه "تهدید و توجیه تروریسم" طی یک ماه در طی ادای احترام به معلم سر بریده شده در فرانسه گزارش شده است - RT World News

رئیس جمهور مکرون این منشور را در اواخر سال 2020 پیشنهاد کرد و همچنین سرکوب مساجد و سازمانهایی را که افراط گرایی را تحت فشار قرار می دهند ، پس از سر بریدن یک معلم توسط یک افراط گرای اسلامی بر سر درسی که در آن او کارتونهای پیامبر اسلام (ص) را به دانش آموزان به عنوان بخشی از بحث در مورد آزادی بیان
همچنین در rt.com
پوتین گفت: خشم از کاریکاتورهای “ضد اسلام” و قمه زنی در خیابان فرانسه دلیل این است که “چندفرهنگی در غرب شکست خورده است”این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *