سازمان جهانی بهداشت هشدار می دهد که بیماری همه گیر Covid-19 می تواند دهه های پیشرفت مراقبت های بهداشتی را “از بین ببرد” – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دنبال اولین مطالعه نشانگر تأثیر ویروس ، هشدار داده است که بیماری همه گیر ویروس کرونا به طور بالقوه می تواند پیشرفت بشریت را در زمینه مراقبت های بهداشتی دهه ها به عقب بازگرداند.

پیشرفت عمده در خدمات ضروری مراقبت های بهداشتی که طی دو دهه گذشته بدست آمده است می تواند باشد “در مدت زمان کوتاهی از بین رفت” سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این مطالعه عمده گفت ، آن را فراخواند “بسیار نگران کننده است.”

یک نظرسنجی گسترده که بین ماه های مارس و ژوئن در بین مقامات ارشد بهداشت در بیش از 100 کشور انجام شده است ، نشان می دهد که تقریباً هر یک از آنها دچار اختلال در برخی از خدمات بهداشتی حیاتی شده اند و زندگی افرادی را که لزوما با Covid-19 منعقد نکرده اند ، به خطر می اندازد. کشورهای کم درآمد و متوسط ​​بیشترین مشکلات را گزارش کرده اند.
همچنین در rt.com
Covid-19 می تواند بیش از 100 میلیون شغل و بیش از 1 تریلیون دلار از صنعت جهانگردی جهانی را از بین ببرداز جمله خدمات آسیب دیده ، واکسیناسیون و خدمات ارتباطی برای برخی از آسیب پذیرترین افراد و همچنین تشخیص و درمان بیماری های غیرواگیر و سرطان است. اختلالات در تنظیم خانواده و درمان اختلالات بهداشت روان نیز در لیست بالا بود.

سازمان بهداشت سازمان ملل در ژنو هشدار داد ، تأخیر قابل توجه در هر یک از این خدمات می تواند منجر به اثرات منفی طولانی مدت بر سلامت جمعیت شود. “این تأثیر ممکن است فراتر از همه گیر فوری احساس شود ، زیرا در تلاش برای جبران خدمات ، کشورها ممکن است متوجه شوند که منابع بسیار زیاد است” این مطالعه گفت ، اضافه کرد که حتی یک “اختلال متوسط” می تواند منجر به افزایش در میزان مرگ و میر و مرگ و میر شود.

تقریباً یک چهارم کل کشورهایی که در این نظرسنجی شرکت کردند نیز از اختلالات خدمات اضطراری بالقوه نجات دهنده زندگی مانند انتقال خون فوری یا جراحی های اضطراری خبر دادند.

اخبار مرتبط  "شما همجنسگرایان و زنان سنگی را آویزان می کنید!" پومپو با ناراحتی از مبارزه با ظریف ایران در برابر نژادپرستی در میان شورش های جورج فلوید صحبت می کند - RT World News

محققان معتقدند که همه گیری در حال حاضر باعث افزایش مرگ و میرهای غیر پوکی به دلیل اختلال در سایر خدمات بهداشتی شده است ، در حالی که اذعان دارند که محاسبه تأثیر دقیق دشوار است.

اقدامات قفل شده توسط دولتها و مشکلات مالی که بسیاری در خلال همه گیر شدن تجربه کرده اند ، علاوه بر قطع برق و انتقال مجدد کارکنان برای درمان بیماران Covid-19 ، از دلایل این اختلال ذکر شده است.
همچنین در rt.com
هند با بزرگترین علامت 25 میلیونی در رکورد جهانی ، رکورد ایالات متحده را در بزرگترین عفونت روزانه Covid-19 شکست“این بررسی به شکافهای موجود در سیستم های بهداشتی ما می درخشد ، اما در عین حال به اطلاع رسانی استراتژی های جدید برای بهبود خدمات بهداشتی در طی همه گیری و بعد از آن ،” مدیرکل WHO ، تدروس آدانوم غبریزوس گفت. وی افزود که همه گیری باید باشد “درس به همه کشورها” که سلامتی است “یک معادله” یا-یا “نیست.”

“ما باید بهتر برای شرایط اضطراری آماده شویم ، اما همچنین باید در سیستم های بهداشتی سرمایه گذاری کنیم که به طور کامل به نیازهای افراد در طول زندگی پاسخ می دهند ،” او گفت.

مقیاس واقعی این تأثیر ممکن است در واقع حتی بیشتر از آن باشد که این مطالعه نشان می دهد ، زیرا شامل آمریکای آمریكا نمی شود – منطقه ای كه برخی از کشورهای متضرر از جمله ایالات متحده و برزیل را در خود جای داده است.

طبق آمارهای تهیه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد موارد Covid-19 در سراسر جهان از 25 میلیون نفر گذشته است در حالی که تعداد تلفات ناشی از همه گیری تقریباً به 850 هزار نفر رسیده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *