“سازمان ملل متحد با بحران اعتماد روبرو است” – نخست وزیر هند مودی برای اصلاحات در میان 75 سالگرد بدن جهانی تلاش می کند – RT World News

نارندرا مودی ، نخست وزیر هند گفته است که برای اصلاح “ساختارهای منسوخ” سازمان ملل به اصلاحات فوری لازم است تا اطمینان حاصل شود که آنها واقعیت های جهان مدرن را بهتر منعکس می کنند.

مودی گفت که این تغییرات باید نهادهای اصلی سازمان ملل متحد را تحت تأثیر قرار دهد و سازمان را تضمین کند “به همه ذینفعان صدا می دهد.” وی گفت دهلی نو همچنان متعهد به آوردن است “زندگی جدید” به شورای امنیت و “احیا” مجمع عمومی و همچنین شورای اقتصادی و اجتماعی.

“بدون اصلاحات جامع ، سازمان ملل متحد با بحران اعتماد روبرو است. برای جهان بهم پیوسته امروز ، ما به چندجانبه گرایی اصلاح شده نیاز داریم که واقعیت های امروز را منعکس کند ، “ مودی گفت ، در حالی که سازمان ملل هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را گرامی داشت ، در یک سخنرانی ویدئویی صحبت کرد.

شما نمی توانید با ساختارهای منسوخ شده با چالش های امروز مبارزه کنید.

فراخوانی برای اصلاحات همچنین در بیانیه سالگرد سازمان ملل متحد ، که از کشورهای عضو می خواهد یک “سازمانی چابک ، م effectiveثر و پاسخگو”. در همین حال ، آنتونیو گوترش ، رئیس سازمان ملل گفت که ایده های بنیانگذاری آن است “چراغهای جهان بهتر باقی بمانید.”
همچنین در rt.com
رئیس سازمان می گوید: سازمان ملل متحد از اقدام یک جانبه واشنگتن در مورد اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران حمایت نخواهد کرداخبار مرتبط  سازمان دیده بان کیم کره شمالی در میان شایعات مرگ بر مجدداً ظاهر شد - RT World News

هند با افزودن چندین عضو دائمی با حق وتو ، یکی از کشورهایی است که خواستار گسترش شورای امنیت سازمان ملل است. در حال حاضر ، این پنج عضو دائمی دارد: روسیه ، چین ، ایالات متحده ، انگلیس و فرانسه. همه اینها به نفع گسترش شورای امنیت به گونه ای یا دیگری ، نمایندگی بیشتر مناطق مختلف در سراسر جهان صحبت کرده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *