ساعت سونامی برای هاوایی و ساموآ پس از وقوع چندین زمین لرزه قدرتمند در نیوزیلند ، باعث تخلیه شد – اخبار جهانی RT

ساموآ آمریكا پس از ثبت زمین لرزه ای به بزرگی 8.1 ریشتر در جزایر كرمادك ، در شمال نیوزیلند ، مدت كوتاهی تحت هشدار تسونامی قرار گرفت و هاوایی بر روی ساعت سونامی قرار گرفت.

سواحل شمال شرقی نیوزیلند نیز با هشدار سونامی مواجه شد ، با دفاع مدنی این کشور به ساکنان دستور داد “بلافاصله به نزدیکترین سطح مرتفع بروید … یا تا آنجا که ممکن است به داخل کشور بروید.”

مشاوره برای هر دو هاوایی و ساموآ آمریكایی پس از چند ساعت برداشته شد ، در حالی كه سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده همچنین اعلام كرد تهدیدی برای سونامی برای ساحل غربی آمریكا وجود ندارد.

اخبار مرتبط  رئیس اتحادیه عرب موافقت اسرائیل برای بیش از 2000 واحد جدید اسکان در کرانه باختری اشغالی را اعلام می کند - اخبار جهانی RT

جزایر کرمادک ، واقع در اقیانوس آرام جنوبی تقریباً 500 مایلی (800 کیلومتری) در شمال شرقی نیوزیلند ، در روز جمعه صبح به وقت محلی با لرزش های متعددی لرزیده است ، از 5.0 تا 8.0 ریشتر.

این جزایر که با نام Rangitāhua نیز شناخته می شود ، متعلق به نیوزیلند است و از جنوب غربی ساموآ 1200 مایل (1945 کیلومتر) و هاوایی با بیش از 3700 مایل (6،800 کیلومتر) فاصله دارند.
همچنین در rt.com
هشدار سونامی در نیوزلند با زلزله 7.3 ریشتری مواجه شدسازمان زمین شناسی ایالات متحده می گوید مرکز زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین ، در مختصات 29.729 درجه جنوبی تا 177.262 درجه غربی است.

زمین لرزه 8.1 تقریباً دو ساعت پس از ثبت زمین لرزه 7.7 در نزدیکی ، اما در عمق 55.6 کیلومتری زمین رخ داده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *