سالن تولید ایران برای سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم “در کوهها” در نزدیکی تاسیسات نطنز – اخبار جهانی RT

رئیس هسته ای ایران فاش کرد که این کشور در حال ساخت سالن جدیدی برای تولید سانتریفیوژهای پیشرفته برای غنی سازی اورانیوم است. این مکان “در قلب کوهها” در نزدیکی تأسیسات هسته ای نطنز پنهان شده است.

علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در روز سه شنبه در حاشیه جلسه امنیت ملی صحبت کرد و گفت که کار ساخت و ساز در حال انجام است.

“تصمیم گرفته شد که یک سالن مدرن تر ، گسترده تر و جامع تر در تمام ابعاد در قلب کوه های نزدیک نطنز ایجاد شود. البته کار آغاز شده است “ مقام گفت.
همچنین در rt.com
ایران حملات سایبری ناشی از انفجار و آتش سوزی در سراسر کشور را انکار می کند ، و خسارات وارد شده را کاهش می دهداین مرکز تولید خواهد کرد “سانتریفیوژهای پیشرفته” برای غنی سازی اورانیوم در نظر گرفته شده و انتظار می رود از ایمنی بالایی برخوردار باشد. AEOI در نظر گرفت “اقدام شرورانه و خرابکارانه “ صالحی ، با اشاره به حادثه ای در سایت نطنز در اوایل ماه ژوئیه ، با آن روبرو شد.

در آن زمان ، این مرکز دچار انفجار و آتش سوزی بعدی شد که به کارگاه مونتاژ سانتریفیوژ مرکزی آن آسیب زیادی وارد کرد. در اواخر ماه اوت ، AEOI اعلام کرد که این حادثه نتیجه خرابکاری بوده است ، اما از افراد پشت آن نام نبرد.

اخبار مرتبط  هدیه از ترامپ؟ بیش از 100 اتریشی به طور اشتباه چک محرک خزانه داری آمریکا را دریافت می کنند - RT World News

انرژی ، هسته ای و دیگر مکانهای مهم استراتژیک ایران در تابستان امسال گرفتار یک رشته حوادث مرموز از جمله انفجار و آتش سوزی شده است و ادعاهایی را مبنی بر اینکه این اشتباهات ممکن است نتیجه خرابکاری یا حملات سایبری از خارج باشد ، ایجاد کرده است ، اما هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این موضوع وجود ندارد. این نظریه هنوز ظهور کرده است.
همچنین در rt.com
رئیس دفاعی رژیم صهیونیستی پس از آتش سوزی در سایت هسته ای نطنز گفت: “هر حادثه ای در ایران” لزوماً کاری با ما ندارددشمن سرسخت ایران ، اسرائیل ، که تهران معمولاً انگشت خود را بر روی چنین حوادثی نشانه می برد ، بیانیه هایی را با دقت متن در این مورد منتشر کرده است. “هر حادثه ای که در ایران اتفاق می افتد لزوماً ارتباطی با ما ندارد” وزیر دفاع اسرائیل بنی گانتز پس از آتش سوزی نطنز گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *