ستاره شناسان “بسیار هیجان زده” فعالیت در هیبرید کمیاب ستاره دنباله دار و سیارک CENTAUR را کشف می کنند – اخبار جهانی RT

گروهی از ستاره شناسان “بسیار هیجان زده” فعالیتی را در اطراف نوع کمیاب از جسم فضایی کشف کرده اند که مانند سیارک سنگی است اما مانند یک دنباله دار نیز در گرد و غبار و گاز پوشیده است.

این اجرام آسمانی غیرمعمول مانند موجودات نیمه انسان و نیمه اسب از اساطیر یونان به نام Centaurs شناخته می شوند. اینها در واقع سیاره های کوچکی هستند و از کمربند یخی یخی ، در لبه منظومه شمسی خارج شده اند.

این اشیا فوق العاده نادر هستند – در حقیقت ، علیرغم اینکه ستاره شناسان بی وقفه آسمان ها را اسکن می کنند ، از سال 1927 تنها 18 کنتاور فعال کشف شده است. همچنین مشاهده آنها بسیار دشوار است زیرا ضعف دارند ، بسیار دور هستند و به روش های غیرمعمول حرکت می کنند. به همین دلیل آنها درک درستی ندارند.

با وجود این موانع ، تیم دانشمندان دانشگاه شمال آریزونا یک تکنیک جدید برای نظارت بر قنطورس به نام 2014 OG392 ایجاد کردند و به کشف قابل توجهی دست یافتند.

این تیم الگوریتمی برای اسکن ردیابی فعالیت در تصاویر موجود از فضا ایجاد کردند. این امر آنها را قادر می سازد تا شاهد تبدیل OG392 در سال 2014 جامدات به گازها – فرآیندی معروف به تصعید – و ترک هاله ای طولانی و شبیه به دنباله دار باشند.

اخبار مرتبط  درگیری پلیس ملبورن با معترضان ضد قفل در حالی که صدها نفر برای راهپیمایی "روز آزادی" در استرالیا (VIDEOS) گرد هم آمده اند - اخبار جهانی RT

گام بعدی این فرآیند شامل استفاده از مدل سازی رایانه ای برای فهمیدن این است که چه نوع یخی می تواند از روی سنگ برای ایجاد هاله بسوزد. این تحقیقات دی اکسید کربن و آمونیاک را به عنوان محتمل ترین گزینه معرفی کرد.

این یک موفقیت چشمگیر بود و منجر به آن شد که OG392 در سال 2014 وضعیت خود را در قنطورس کاهش دهد تا به دنباله داری کاملاً پیشرفته برسد. این اسم حتی نام جدیدی دارد و هم اکنون توسط مانیکر مانیتور C / 2014 OG392 (PANSTARRS) ارائه خواهد شد.

“من بسیار هیجان زده هستم که مرکز کوچک سیاره جایزه یک دنباله دار جدید را متناسب با فعالیتی که ما در مورد این جسم غیرمعمول کشف کرده ایم ، اعطا کرده است.” کالین چندلر ، محقق ارشد گفت.

اعتقاد بر این است که اجرام آسمانی از این دست به طلوع منظومه شمسی باز می گردند و تصور می شود که در میلیاردها سال پس از آن به سختی تغییر کرده اند. کارشناسان امیدوارند که مطالعه آنها به روشن شدن چگونگی شکل گیری و تکامل سیارات کمک کند.
همچنین در rt.com
سیارک “Planet-killer” Apophis SPEEDS UP در مسیر حرکت به زمین ، می تواند در سال 2068 حمله کند – مطالعهاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *