ستاره شناسان مجموعه عظیم ستارگان “باستانی” “شگفت آور” را در قلب کهکشان ما افشا می کنند – RT World News

گروهی از دانشمندان بین المللی “جمعیت ستاره ای باستانی” را که قبلاً ناشناخته بود پیدا کرده اند و دارای ویژگی های نسبتاً غیرمعمولی است که در دید ساده – درست در مرکز کهکشان ما مخفی شده است.

آنها گفتند که این گروه بزرگ از ستاره ها به عنوان یک خوشه کروی در جایی از کهکشان راه شیری منشأ گرفته اند و مدتها پیش به وسط آن منتقل شده اند. جزئیات این کشف در دو مقاله ، که در Astrophysical Journal Letters در روز دوشنبه منتشر شد ، شرح داده شد.

منجمان گفتند وقتی در حال مطالعه سیاهچاله ای عظیم بودند که در هسته کهکشان ما قرار دارد ، با خوشه ستاره ای روبرو شدند. این مکان توسط یکی از متراکم ترین زمینه های ستارگان جهان شناخته شده احاطه شده است که متشکل از حدود 20 میلیون جرم آسمانی است.

با این حال ، مشاهده این به اصطلاح “هسته هسته ای هسته” (NSC) به دلیل پوشیده شدن از ابرهای گرد و غبار که نور مرئی را مسدود می کنند ، بسیار دشوار است. بنابراین ، با وجود جمعیت ستاره ای متراکم ، وقتی از بیرون به آن نگاه می شود ، منطقه تاریک به نظر می رسد.

نگاهی از طریق این تاریکی فقط با تجهیزاتی امکان پذیر است که طول موج های بسیار کوتاه تر یا طولانی تری را دارند ، مانند تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی ، که توسط نویسندگان مقاله استفاده شده است.
همچنین در rt.com
دانشمندان “دوقلوی” راه شیری با فاصله 12.4 میلیارد سال نوری را مشاهده کردند ، و درک ما از چگونگی شکل گیری کهکشان ها را گسترش می دهنداخبار مرتبط  HUGE BLAZE در بازار مواد غذایی آژمان ، امارات متحده عربی (ویدئو) - اخبار جهانی جهان

دانشمندان اکنون بر این باورند که سایر کهکشان ها نیز یک سیاهچاله عظیم در وسط و یک خوشه ستاره هسته ای در اطراف خود دارند ، درست مانند کهکشان راه شیری.

اما با کهکشان ما ، آنها واقعاً قادر به جدا کردن ستارگان جداگانه در خوشه هسته ای هستند که مرکز راه شیری در فاصله 25000 سال نوری از زمین قرار دارد – از نظر نجومی فاصله کمی دارد.

این تیم حدود 700 ستاره را در این منطقه مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و گفت که آنها برخی از خواص آنها را پیدا کرده اند “تعجب آور” حدود هفت درصد از آن اشیا نسبتاً کم مشخص می شوند “فلز بودن” یا مقادیر بیشتری از عناصر سنگین تر ، که نشان می دهد آنها قدیمی تر از دیگران در اطراف آنها هستند. آنها همچنین نسبت به نمونه های مشابه خود سریعتر و در هواپیمایی کمی متفاوت از بقیه کهکشان می چرخند.
همچنین در rt.com
گوش دهید: ناسا با تبدیل داده های تلسکوپ به موسیقی زیبا و دلهره آور ، سمفونی ستاره ها را به اشتراک می گذاردیک شبیه سازی رایانه ای نشان داد که این خوشه تازه کشف شده طی سه تا پنج میلیارد سال گذشته وارد منطقه مرکزی کهکشان راه شیری شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *