ستیزه جویان اسیر شده سوریه به رسانه ها گفتند كه آنها آمریكایی هستند كه برای جاسوسی از امکانات روسی ، ایرانی و سوری اعزام شده اند – RT World News

سه فرد مسلح که توسط ارتش سوریه دستگیر شده اند گفته اند که آنها بخشی از یک گروه شبه نظامی تحت حمایت ایالات متحده هستند و به مأموریت جاسوسی در استان رقه فرستاده شدند.

بازداشت شدگان به خبرنگاران در نزدیکی شهر پالمیرا ، جایی که توسط ارتش سوریه تحویل داده شده بودند نشان داده شد.

به گفته بازداشت شدگان ، آنها التنف را با موتور سیکلت ترک کردند و برای انجام مأموریت شناسایی در بخش منصوره در استان رقه ، به سمت شمال حرکت کردند. قرار بود پس از رسیدن به مقصد ، به دنبال امکانات سوریه ، روسیه و ایران باشند.

آنها از جاده های اصلی برای طفره رفتن از پاسگاه ها و گشت های سوریه دوری کردند. اما راهنمای آنها ، قاچاقچی قاچاقچی ، تجارت را خطا كرد و آنها را به میدان مین برد ، جایی كه او ، رهبر گروه و یك جنگنده درگذشت. بازداشت شدگان گفتند كه سه نفر از پنج بازمانده به زودی به اسارت نیروهای سوری درآمدند.

ارتش سوریه اسلحه های تهاجمی کلاشنیکوف ، نارنجک های دستی ، شناسنامه ها ، پول و مواد مخدر تحریک کننده را ارائه داد که به گفته آنها این گروه در لحظه دستگیری در اختیار داشتند. و همچنین خراب شدن دو موتورسیکلت که احتمالاً از میدان مین بازیافت شده اند.

اخبار مرتبط  دادستان های پاریس برای بازگرداندن پرونده تجاوز به عنف جرارد دپاردیو ، ستاره فیلم ، تلاش می کنند - RT World News

ارتش کماندو انقلابی یا مظاهر الثوره (MaT) یکی از بسیاری از گروه های مسلح ضد دولت در سوریه است که حمایت واشنگتن را دریافت کرده است. در سال 2015 ، احتمالاً برای نبرد با گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش ، سابق داعش) تشکیل شد. در آن زمان ، آنها ادعا كردند كه سلاح های پیشرفته و آموزش سیا در اردن دریافت كرده اند.

امروز گزارش می شود که این گروه به یک نیروی شبه نظامی تحت حمایت آمریکا کاهش می یابد که امنیت بیشتری را برای پایگاه نظامی التنف فراهم می کند.

یکی از بازداشت شدگان گفت که او از Rukban ، اردوگاه پناهندگان در همان نزدیکی ، در آنجا به عنوان نانوا به MaT جذب شد. وی گفت که وی آموزش های اساسی نظامی را از مربیان آمریکایی دریافت کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *