ستیزه جویان 5 کارگر را کشته و 4 کارگر را در خارج از پایگاه هوایی ایالات متحده در افغانستان مجروح کردند – RT World News

رسانه های محلی گزارش دادند که در حمله به وسیله نقلیه خود در خارج از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان ، یک سنگر بزرگ آمریکایی در شمال کابل ، پنج افغان کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. مهاجمان ناشناخته مانده اند.

این حمله شامگاه پنجشنبه ، حوالی ساعت 10 شب به وقت محلی ، هنگامی که یک وسیله نقلیه حامل کارمندان محلی در حال نزدیک شدن به پایگاه بود ، رخ داد. یک مقام محلی به خبرنگاران گفت که مهاجمان روی خودرو آتش گشودند.

بگرام واقع در استان پروان ، بزرگترین پایگاه آمریکایی در افغانستان و دفتر مرکزی پشتیبانی پشتیبانی قاطع است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است ، اگرچه گزارش های متعدد به شبه نظامیان دولت اسلامی (داعش ، سابق داعش) که در افغانستان فعالیت می کردند ، ظن شده اند.

اخبار مرتبط  هکرها حساب توییتر وب سایت India PM Modi را ربوده و درخواست کمک مالی در کلاهبرداری بیت کوین Covid-19 - اخبار جهانی RT

این حادثه در حالی صورت می گیرد که واشنگتن براساس توافق نامه ای که در 29 فوریه بین ایالات متحده و شبه نظامیان در 29 فوریه امضا شده است ، دولت در کابل را برای آزادی زندانیان طالبان تحت فشار قرار داده است. این پیمان قصد دارد راه را برای خروج ایالات متحده از افغانستان پس از تقریبا 20 سال هموار کند. اشغال و تلاشهای ناکام در امر ملت سازی.
همچنین در rt.com
ترامپ توافقنامه صلح آمریكا و طالبان را “راه پیشبرد جنگ” در افغانستان اعلام كرداین عقب نشینی قرار بود یک روند تدریجی باشد که ایالات متحده همچنان از دولت در کابل در برابر تروریست ها و شبه نظامیانی مانند داعش حمایت می کند.

اما با استناد به عدم پیشرفت در اجرای برجام و اختلافات بین رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب وی عبدالله عبدالله که باعث تأخیر در تشکیل یک “دولت فراگیر” ، ماه گذشته ایالات متحده یك میلیارد دلار كمك به دولت افغانستان متوقف كرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *