سخنگوی طالبان گفت ، “CBS سخنان من را اشتباه تفسیر کرد” ، در حالی که گزارش ادعا می کند این گروه شبه نظامی ترامپ را تایید کرده است – RT World News

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان ، تفسیر سخنان سی بی اس نیوز را زدود. این شبکه با ادعای اینکه این گروه مبارز می خواهد ترامپ در انتخابات پیروز شود و نیروها را از افغانستان بیرون بکشد ، سروصدایی ایجاد کرد.

“شفاف سازی” سخنگوی طالبان ساعاتی پس از گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه این گروه مبارز وزن خود را به پشت ترامپ انداخت ، چراکه توئیتر را روشن کرد ، و بدخواهان رئیس جمهور با تصویب غیرمعمول برای تجاوز به دولت ترامپ ، توافق کردند.

“رسانه خبری ایالات متحده CBSNews اظهارات من را نادرست تفسیر و منتشر کرده است. هیچ كدام از آنها به گونه ای كه توسط آنها تبلیغ شود ، ابلاغ نشده است. “ مجاهد توییت کرد.

سی بی اس نیوز در گزارش روز شنبه خود ادعا کرد که مجاهد به آنها گفته است “مصاحبه تلفنی” که امیدوار است ترامپ در ماه نوامبر بر رقیب دموکرات خود ، جو بایدن پیروز شود و به برنامه عقب نشینی که در اوایل سال جاری به عنوان بخشی از توافق با طالبان توافق شد ، پایبند بماند.

“ما امیدواریم که او در انتخابات پیروز شود و حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان را پایان دهد” CBS News به استناد گفته های مجاهد.

در نقل قول دیگری ، CBS News منتسب به مجاهد ، سخنگوی طالبان در ستایش ترامپ نقل شد “اول آمریکا” شعار “این شعار ترامپ از همان ابتدا است که آنها پلیس برای جهان نیستند و حتی یک پرچم و سرود برای جهان نمی خواهند ، اما اولویت آنها آمریکا است” گفته می شود مجاهد گفته است.

اخبار مرتبط  پزشکان در حالی که ویروس کشنده ناشی از کنش دوباره در چین ظهور کرده است ، هشدار می دهند و تاکنون 7 نفر را کشته اند - RT World News

به غیر از مجاهد ، CBS News از دیگری نیز نام برد “عضو ارشد طالبان” ستایش رهبر ایالات متحده.

مشخص نیست که دقیقاً در اخبار CBS چه خبر است “بمب” مجاهد را واداشت کانال را متهم به پیچاندن سخنان خود کند ، زیرا وی توضیح بیشتری در این باره نداده است.
همچنین در rt.com
منتقدان ترامپ او را به دلیل “تأیید” طالبان بسیار ناراضی از او می دانند ، آنها ظاهراً مایلند برای جنگهای بی پایان بحث کننددر حالی که حمایت طالبان ادعا می کند منتقدان ترامپ در حال اعلام یک فصل باز برای رئیس جمهور هستند ، مبارزات انتخاباتی وی سریعاً تحسین آشکار را رد کرد.

“طالبان باید بدانند که رئیس جمهور همیشه از منافع آمریکا به هر طریق لازم محافظت خواهد کرد” تیم مورتو ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ گفت.

بر اساس توافق با این گروه شبه نظامی ، ایالات متحده موافقت کرد که نیروهای جنگی را به طور کامل تا بهار 2021 عقب بکشد ، در حالی که دولت افغانستان به منظور آتش بس طولانی مدت با طالبان تلاش می کند ، نیروها را در مراحل مختلف بیرون بکشد. ترامپ همیشه پشت سر عقب نشینی کامل نیروها جمع شده و می گوید تا اواخر روز چهارشنبه همه سربازان آمریکایی در افغانستان می توانند تا کریسمس در خانه باشند ، اگرچه به نظر می رسد این جدول زمانی با سربازان ارتش آمریکا مغایرت داشته باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *