سخنگوی پارلمان بلاروس گفت: “ما نیازی به جنگ نداریم” زیرا وزیر پلیس از “آسیب دیده مردم تصادف یافته در شورش ها” عذرخواهی می کند – RT World News

پس از آنكه پلیس بلاروس با خشونت اعتراضات را علیه نتایج انتخابات ، دستگیر هزاران نفر كرد ، وزیر پلیس این كشور از افراد “تصادفی” كه گرفتار خشونت بودند ، عذرخواهی كرد ، اما نه از كسی كه وی به عنوان آشوبگر نامید.

هواداران مخالف مخالف از روز یکشنبه به خیابان ها رفتند و رئیس جمهور فعلی الكساندر لوكاشنكو را به تقلب در انتخابات متهم كردند پس از اینكه وی اعلام كرد مجدداً با 80 درصد آرا مجدداً انتخاب شده است. پلیس بلاروس با دستگیری های گسترده واکنش نشان داد ، که توسط صحنه های وحشیگری آشکار مشاهده شد.

“من عذرخواهی می کنم از جراحات افراد تصادفی که در پراکندگی گرفتار شده اند ،” یوری کارایف وزیر کشور روز پنجشنبه در مصاحبه تلویزیونی گفت. وی خاطرنشان کرد: آشوبگران طی سه روز گذشته 11 بار به 11 بار به اجرای قانون حمله کرده اند.
همچنین در rt.com
SWAT بلاروس پس از برخورد نوجوانان در VIDEO ویروسی ، مرتباً با GRENADE را تهدید می کندکارایف خاطرنشان کرد که بلاروس همواره مورد حسادت کشورهای همسایه برای صلح و امنیت خود بوده و از تظاهرکنندگان خواست که این مسئله را دور نکنند.

“خدا را شکر ، این هنوز به یک انقلاب تبدیل نشده است.” او گفت.

وزیر کشور همچنین گفت که وی آزادی روزنامه نگاران را که در گردهمایی معترضین زندانی شده اند در اولویت قرار داده است.

“مطبوعات مقدس هستند ، و نباید لمس کرد ،” او اضافه کرد. با این حال ، وی از خبرنگاران خواست که خود را بین پلیس و آشوبگران قرار ندهند.

به ضخیم شدن آن نروید!

ناتالیا کوچانوا ، رئیس مجلس نمایندگان مجلس ، لحن آشتی دهنده ای مشابه را در پیش گرفت. کوچانوا با اشاره به اینکه بیش از هزار نفر از دستگیرشدگان در حال حاضر آزاد شده اند ، از مردم خواست که “جلوی خود تخریب را بگیرید.”

ما نیازی به جنگ نداریم ، ما نیازی به جنگ نداریم. مینسک همیشه صلح آمیز و آرام بوده است. “ او به خبرنگاران گفت
همچنین در rt.com
تولیدکنندگان عمده بلاروس از جمله غول اتومبیل سازی بلاز در اعتصاب های اعتصابی ضد دولت همچنان به اعتصاب این کشور اعتصاب می کنند (VIDEOS)در چهار روز ناآرامی دست کم دو معترض کشته و حدود 6000 نفر دستگیر شده اند. لوكاشنكو دولتهاي خارجي – به ويژه لهستان ، چكا و انگلستان – را به ارتقاء متهم كرد “انقلاب رنگی” در بلاروس ، که پراگ و ورشو را رد کرده اند.

برخی از فعالان اپوزیسیون خواستار تغییر رژیم شده اند و از غرب خواستند برای پشتیبانی ، در حالی که کاندیدای مخالف ، سوتلانا تیخانوفسایا پس از گزارش هایی که وی توسط یک نقشه ترور هدف قرار گرفته بود ، به لیتوانی گریخت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  ده ها نفر در اعتراضات هرج و مرج ضد ضد نتانیاهو در اورشلیم دستگیر شدند (VIDEOS، عکس) - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *