سربازان نیجریه ای همزمان با آغاز ساعت 24 ساعت ممنوع الخروج به معترضان ضد خشونت ضد پلیس در لاگوس آتش گشودند – گزارش ها – اخبار جهانی RT

گفته می شود اندکی پس از تحمیل 24 ساعته منع رفت و آمد در شهر به دلیل تشدید تظاهرات ، سربازان به سمت مردم معترض به خشونت پلیس در لاگوس ، نیجریه تیراندازی کرده اند.

شاهدان به رویترز گفتند که در منطقه لکی پایتخت مالی نیجریه صدای تیراندازی و آژیرها شنیده شده است.

اگرچه هیچ گزارش رسمی از تلفات جانی یا زخمی گزارش نشده است ، اما برخی از افراد محلی تصاویر گرافیکی از لباس ها و پرچم های آغشته به خون را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

“آنها شروع به شلیک مهمات به سمت جمعیت کردند. آنها در حال تیراندازی به سوی جمعیت بودند. دیدم گلوله به یک یا دو نفر اصابت کرده است. “ یک افسر امنیتی محلی گفت. یک عکاس که در صحنه کار می کرد ، گزارش داد که دو نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.

در اوایل روز سه شنبه ، باباجیده سانو اولو ، فرماندار ایالت لاگوس معرفی کرد منع رفت و آمد 24 ساعته برای یک مدت نامعلوم پس از روشن شدن یک ایستگاه پلیس ، گفت که اعتراضات دو هفته ای در شهر “تبدیل به هیولایی می شود که سعادت جامعه ما را تهدید می کند.”

بعدا سخنگوی استاندار گفت تحقیقات در مورد گزارش های تیراندازی دستور داده شده است.

اخبار مرتبط  مرگ وحشیانه "قتل ناموسی" دختر نوجوان در ایران باعث می شود روحانی خواستار اجرای قوانین سخت تر شود - RT World News

معترضین که از رفتار گروه ویژه مبارزه با سرقت (SARS) ، یک واحد پلیس متهم به فساد گسترده شامل آدم ربایی ، آزار و زورگیری ، عصبانی شده بود ، آشکارا توسط معترضین نادیده گرفته شد.

SARS در اوایل ماه اکتبر منحل شد ، اما مردم در لاگوس و سایر مناطق نیجریه خواستار حمایت بیشتر از وحشیگری احتمالی پلیس هستند ، از جمله نظارت مستقل برای اجرای قانون و ارزیابی های روانشناختی از کارکنان.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *