سردبیر گلوبال تایمز پمپئو را به دلیل توجه به فاصله چین از قطب شمال خاموش می کند – RT World News

اختلاف میان پکن و واشنگتن پس از آنکه مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، ادعای چین مبنی بر اینکه این کشور تقریباً قطب شمال است ، مخالفت کرد ، در توییتر بالا گرفت.

روز یکشنبه ، پمپئو چین را در این مورد تحریک کرد توییت کردن: “من به صراحت گفتم كه چینی كمونیستی است كه” یك كشور نزدیكی به قطب شمال “باشد ، در حالی كه 900 مایل با قطب شمال فاصله دارید. این بینی پانگولین در زیر چادر قطب شمال برای مدت طولانی ادامه یافت – ما آنچه را كه انجام دادیم انجام دادیم واقعیت ساده است. “

هو شیجین ، سردبیر گلوبال تایمز ، روز سه شنبه به سمت پمپئو شلیک کرد ، اما با ادب پیشنهاد کرد وزیر خارجه “اندازه گیری تا کجا [the] قاره آمریکا از دریای چین جنوبی است. “

از سال 2018 ، چین علناً اظهار داشت که کشوری نزدیک به قطب شمال است و “یک سهامدار مهم در امور قطب شمال” – ادعایی که آمریکا رد کرده است.

در حال حاضر ، شورای بین المللی قطب شمال متشکل از ایالات متحده ، کانادا ، روسیه ، نروژ ، سوئد ، فنلاند ، ایسلند و دانمارک است. چین در کنار کشورهایی مانند انگلستان ، لهستان ، آلمان ، ژاپن و هند فقط یک کشور “ناظر” در نظر گرفته می شود.

اخبار مرتبط  پکن نسبت به اقدام متقابل هشدار می دهد زیرا ایالات متحده تمدید ویزا را برای روزنامه نگاران چینی به تأخیر می اندازد - RT World News

ایالات متحده بارها و بارها چین را با تجاوز به آبهای مورد ادعای خود و اعمال قدرت نظامی خود در دریای مورد مناقشه دریای جنوب چین به عنوان بخشی از عملیات “آزادی ناوبری” – به رغم این واقعیت که دریای جنوب چین هزاران مایل با قاره فاصله دارد ، متخاصم کرده است. ایالات متحده.
همچنین در rt.com
تخیل آمریکا مبنی بر اینکه چین به زودی مانند اتحاد جماهیر شوروی سقوط خواهد کرد ، مبتنی بر استکبار و ایدئولوژی است ، نه واقعیت و دلیلطی سال گذشته ، شبکه های اجتماعی به سرعت به صحنه جدیدی برای درگیری بین رسانه های چینی و مقامات آمریکایی تبدیل شده اند ، به طوری که هو شیجین و رئیس دفتر اتحادیه اروپا روزانه چن ویهوا به عنوان دو مدافع برجسته آنلاین چین فعالیت می کنند.

ویهوا – معروف به سبک وحشیانه و منع مانع خود – پمپئو ، سناتور ضد چین مارشا بلکبرن ، رهبر برجام ، نایجل فاراژ ، نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون و رسانه های جریان اصلی غربی را به خود جلب کرده است.
همچنین در rt.com
مارکو روبیو پس از آنکه روزنامه نگار چینی به خاطر لجن کشاندن کشورش به سناتور “LIFETIME B ** CH”این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *