سرنگونی تاریخ در حالی که معترضین در مونترال مجسمه جان مکدونالد ، نخست وزیر اول این کشور را خرد کردند ، به کانادا سرایت کرد – اخبار جهانی RT

معترضین در مونترال هنگام ایستادن پلیس مجسمه جان مکدونالد ، اولین نخست وزیر کانادا را پایین کشیدند و از آن دفاع کردند ، و این حمله به شخصیت های تاریخی بحث برانگیز در ایالات متحده را تکرار می کند.

سر مجسمه در حالی که شنبه از پایه بلند خود در میدان دومینیون مونترال به زمین می خورد ، شکسته شد. هنگامی که مجسمه را که از پشت با یک بند به دور گردنش کشیده شده بود ، از چشمان و ملافه محافظت نمی کرد.

صدها نفر از معترضین برای خواستار بازپرداخت پلیس به محل حرکت کرده بودند. طبق گزارش ها ، آنها توسط ائتلاف برای آزادی BIPOC ، که صورتحساب خود را ترتیب می دهد ، ترتیب داده شده است “جمعی از گروههای عدالت اجتماعی و فعالان جامعه به رهبری مردم سیاه پوست و بومی.”

پلیس از جمعیت خواست که با بلندگو متفرق شوند اما با تخریب مجسمه مداخله نکرد. هیچ یک از اشرار دستگیر نشده اند.

در حالی که نیروی انتظامی رویکرد هندزفری را برای سرنگونی اتخاذ کرده است ، اما محکومیت شهردار شهر را به همراه داشته است. والری پلانته ، شهردار مونترال گفت که ترجیح می دهد بناهای تاریخی بحث برانگیز قرار دهد “در متن” به جای اینکه مجسمه ها را از پایه های آنها بکوبیم. او همچنین پیشنهاد داد “اضافه کردن بناهای تاریخی بیشتر که نمایانگر جامعه ای هستند که ما آرزو می کنیم.”
همچنین در rt.com
“Blackface Trudeau” به جرم تلاش برای تحریک معترضین جورج فلوید در تورنتو دستگیر شد (VIDEO)در حالی که برخی این تخریب را مورد تحسین قرار داده و آن را با سیاست های نگران کننده مکدونالد در قبال مردم بومی توجیه کرده اند ، برخی دیگر اقدامات پلیس را زیر سوال بردند.

در حالی که برخی از سرگردان این ستیز ، توجیه کردند که از بین بردن مجسمه ضمن استناد به سیاستهای مکدونالد در قبال مردمان بومی ، برخی دیگر از عدم تحرک پلیس سوال کرده اند.

اخبار مرتبط  سوئد محدودیت های جدید "کاملاً ضروری" Covid-19 را تعیین می کند ، اجتماعات عمومی را به 8 نفر محدود می کند - اخبار جهانی RT

“من صادقانه می ترسم که این خشونت هولناک به کانادا سرایت کرده است” یکی از کاربران گفت

“من امیدوارم که این تروریست های داخلی قدرت کامل قانون را احساس کنند و به سرعت تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.” دیگری این حادثه را چنین توصیف کرد “هدایت رویکرد داعش به فرهنگ و تاریخ ما.”

مکدونالد ، مهاجر از اسکاتلند به کانادا ، از 1867 تا 1873 و از 1878 تا 1891 به عنوان نخست وزیر خدمت کرد. او توسط مورخان به عنوان یکی از سه نخست وزیر برجسته کانادا رتبه بندی می شود ، اما او در سال های اخیر به یک شخصیت بحث برانگیز تبدیل شده است. مجسمه ای از مکدونالد از پله های تالار شهر ویکتوریا برداشته شد و در سال 2018 در انبار قرار گرفت ، در حالی که مشاوران شهر با استناد به نقش پدر کنفدراسیون به عنوان “رهبر خشونت علیه مردم بومی”.

مکدونالد بخاطر پیروزی در مدارس مسکونی که توسط کلیسا اداره می شوند و تلاش می کنند کودکان بومی را به روشهای غربی جذب کنند مقصر است. کودکان در سیستمی که منتقدان آن را نسل کشی فرهنگی خوانده اند ، از خانواده هایشان برداشته شده و از صحبت با زبان مادری خود منع شده اند. بسیاری در معرض سوء استفاده جسمی یا جنسی قرار داشتند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *