سرگردان و مجسمه BEHEAD از مارشال روکوسوفسکی اتحاد جماهیر شوروی در لهستان – RT World News

بنای یادبود مارشال کنستانتین روکووسوفسکی شوروی پس از آنکه از یک گورستان در شهر لهستانی لژنیکا به سرقت رفت ، توسط سرگردان ها سرپوشیده شد.

مجسمه روکووسوفسکی که فرماندهی سربازان اتحاد جماهیر شوروی را که در سالهای 1944-44 لهستان را آزاد کردند ، در یک نمایشگاه محلی در یک قبرستان نظامی ، پنج شنبه شب از زیر پایه آن ربوده شد. یک روز بعد ، مجسمه برنز 600 کیلوگرمی در مزرعه خارج از شهر پیدا شد که سر آن مفقود شد.

براساس رسانه‌های محلی ، پلیس اکنون در حال جستجوی عاملان است.

اخبار مرتبط  ماکرون می گوید می تواند شوک مسلمانان را نسبت به کارتون های پیامبر اسلام "درک" کند ، اما اصرار دارد که خشونت غیرقابل توجیه است - RT World News

این بنای تاریخی Rokossovsky متولد ورشو برای اولین بار در سال 1978 در لژنیکا برپا شد و در سال 1998 بازسازی شد. هنوز دلایل این عمل خرابکاری مشخص نشده است.

بناهای شوروی اغلب به هدف بدرفتاری در کشورهای بلوک شوروی سابق تبدیل می شوند. در چندین نوبت ، آنها نه به دست وندال ها بلکه خود مقامات محلی رنج کشیده اند.

در آوریل سال 2020 ، یک بنای تاریخی به مارشال ایوان کونف ، که فرماندهی نیروهای شوروی را برای آزادسازی پراگ از نازی ها در مه 1945 انجام داد ، از پایه آن در پایتخت چک برداشته شد.
همچنین در rt.com
“رانده شده از نفرت و حسادت”: رئیس جمهور چک با ریشه کن کردن یادبود مارشال اتحاد جماهیر شوروی که پراگ را آزاد کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *