سریلانکا درخواست جلوگیری از سوزاندن سوزاندن قربانیان مسلمان Covid-19 را رد کرد – RT World News

دولت سریلانکا درخواستهای جلوگیری از سوزاندن سوزاندن قربانیان مسلمان Covid-19 و پیروی از سنتهای دفن ایمان آنها را رد کرده و آنها را در مقابل مکه آرام می گیرد.

در ماه آوریل پس از آنكه راهبان بودایی ادعا كردند كه اجساد دفن شده می توانند آبهای زیرزمینی را آلوده كرده و شیوع ویروس را افزایش دهند ، تدفین توسط سریلانكا ممنوع شد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفته است که هیچ مدرکی برای تأیید این ادعا وجود ندارد و اینکه افراد دفن و سوزاندن بدن که از Covid-19 مرده اند ، به همان اندازه ایمن هستند.

پاویترا واننایراچی ، وزیر بهداشت سریلانکا گفت که ، صرف نظر از انتقادات ، “این تصمیم به دلیل اجتماعی ، مذهبی ، سیاسی یا هر دلیل شخصی دیگری تغییر نخواهد کرد

در مراسم تشییع جنازه های اسلامی کسانی را که دیده اند سه بار غسل داده ، با پارچه ای سفید پوشیده و رو به روی مکه ، مکان مذهبی خود دفن کرده اند. از طرف دیگر ، بودایی ها – که اکثریت افراد با ایمان در سریلانکا را تشکیل می دهند و از دولت فعلی حمایت می کنند – به طور سنتی سوزانده می شوند.

سازمان همکاری اسلامی (OIC) و عفو بین الملل از دولت خواسته اند که به ایمان اسلامی احترام بگذارد و سیاست های غیرضروری خود را معکوس کند. پس از اینکه دولت در ابتدا این اقدام را انجام داد ، OIC با انتشار بیانیه ای از مقامات خواستاحترام به اعمال و آئین های مذهبی آنها ، حفظ عزت آنها و ایستادگی قاطعانه در برابر همه طرف های تبلیغ نفرت ، اسلام هراسی و احساسات ضد مسلمان

اخبار مرتبط  افسر پلیس اسرائیل با ضربات شدید به ضرب و شتم معترضین در "دفاع از خود" پرداخت ، وزارت کشور تحقیقات را آغاز کرد (VIDEO) - RT World News

شورای مسلمانان سریلانکا (SLMC) دولت را متهم کرده است که مسلمانان را مجبور کرده است که به دلیل نگرانی در مورد سوزاندن آنها به دنبال درمان نباشند و منجر به “تعداد نامتناسب تلفات” بیش از نیمی از 222 مورد مرگ Covid-19 در این کشور مسلمان بوده اند که فقط 10 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

این کشور در حال حاضر با افزایش موارد Covid-19 روبرو شده است ، از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 46 هزار مورد عفونت گزارش شده است – بیشتر آنها از سپتامبر سال گذشته رخ داده است.
همچنین در rt.com
drugs داروهای نجات دهنده زندگی ’: یافته های آزمایش نشان می دهد که بیماران Covid-19 که به سختی مبتلا به آرتریت روشه یا سانوفی هستند ، درمان می کنند.این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *