سری “انفجارها و قطع برق” در نزدیکی تهران گزارش شده است – RT World News

یک سری انفجارها حومه پایتخت ایران تهران و همچنین شهرهای گرممداره و قدس را لرزاند ، رسانه های ایرانی در گزارشی اعلام کردند که در میان حدس و گمان ها انبارهای موشکی هدف مورد نظر بوده اند.

با استناد به رسانه های اجتماعی ، خبرگزاری رسمی IRIB از انفجار در غرب تهران در ساعات اولیه جمعه به وقت محلی خبر داد. خبرگزاری مهر افزود: انفجارهای بیشتری در گرممداره و قدس گزارش شده است.

تلویزیون العربیه مستقر در عربستان گزارش داد که این انفجار در انبارهای موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ، در جنوب غربی تهران رخ داده است. مقامات ایرانی هنوز این ادعا را تأیید و رد نکرده اند.
همچنین در rt.com
رئیس دفاع اسرائیل گفت: پس از آتش سوزی در سایت هسته ای نطنز ، هر حادثه در ایران لزوماً ارتباطی با ما نداردانفجارهای صبح جمعه جدیدترین موارد از وقایع مرموز در تأسیسات صنعتی ، آزمایشگاههای تحقیقاتی ، انبارهای مهمات و حتی تأسیسات تحقیقات هسته ای نطنز است. در حالی که گمانه زنی های شایع وجود دارد مبنی بر این که ممکن است اینها ناشی از خرابکاری های اسرائیلی و یا حملات سایبری اسرائیل باشد ، تهران رسمی سرزنش را به صراحت اعلام نکرده است ، در حالی که تل آویو بیانیه هایی را با دقت بیان کرده و نه تأیید و نه منکر درگیری.

“هر حادثه ای که در ایران رخ می دهد لزوماً ارتباطی با ما ندارد.” بانی گانتز وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه گفت. وزیر امور خارجه گابی اشکنازی حتی فراتر رفت و گفت که به دنبال جلوگیری از توسعه ایران از توانایی هسته ای ، “ما اقدامی انجام می دهیم که بهتر است بدون استفاده باقی بمانند.”

اولین حادثه در تاریخ 26 ژوئن در یک انبار گاز در پارچین در نزدیکی تهران اتفاق افتاد. چهار روز بعد ، در پی انفجار در یک مرکز پزشکی که منجر به کشته شدن 19 نفر شد ، و به مخازن اکسیژن ناقص منتسب شد.

اخبار مرتبط  ایتالیا ثبت نام کمترین تعداد مرگ روزانه Covid-19 را در سه هفته - RT World News
همچنین در rt.com
انفجار حداقل 2 کشته و 3 مصدوم در کارخانه نزدیک تهران (VIDEO)بنا به گزارش ها ، ساختمان موجود در تأسیسات هسته ای نطنز چند روز پس از آن سانتریفیوژهای مسکونی منفجر شده است ، در حالی که چندین رسانه محلی آن را حمله عمدی توصیف کردند.

روز شنبه ، پس از انفجار یک ترانسفورماتور برق ، در نیروگاه شهید مداح زرگان در شهر اهواز آتش سوزی شد. پارگی لوله کلر در شرکت پتروشیمی کارون ، جنوب اهواز ، در همان روز 70 نفر زخمی شد.

حداقل دو نفر در روز دوشنبه در انفجار بزرگ در یک کارخانه در باقرشهر در نزدیکی تهران کشته شدند که رسماً ناشی از آن بود “سهل انگاری در پر کردن مخازن اکسیژن.”
همچنین در rt.com
19 نفر در انفجار و آتش سوزی در کلینیک پزشکی پایتخت ایران تهران کشته شدند (VIDEOS)فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *