سفیر ایالات متحده از همکاری با روسیه در رابطه با بحران کووید 19 استقبال می کند ، اما اختلافات مهم تسلیحات هسته ای باقی مانده است – RT World News

ایالات متحده و روسیه برای مذاکرات چند جانبه با قدرتهای هسته ای جهان بازی می کنند و در زمینه نفت و ضد تاج ویروس همکاری داشته اند. با این حال اختلاف نظرهای تسلیحات هسته ای هنوز هم وجود دارد ، و هیچ یک از این کشورها دست به دست هم نمی دهند.

اگرچه یک کنفرانس واقعی به دلیل همه گیر شدن کرونویروس به تعویق افتاده است ، جان سالیوان ، سفیر ایالات متحده در روسیه فاش کرد که رئیس جمهور دونالد ترامپ با جلسه پیشنهادی روسیه برای قدرتهای گروه 5 (چین ، فرانسه ، روسیه ، انگلیس و ایالات متحده) در هیئت مدیره است.

اجلاس سران ولادیمیر پوتین در ژانویه که به پیشنهاد رئیس جمهور روسیه در اختیار قدرت هسته ای جهان است ، می توانند در مورد تروریسم جهانی ، کنترل تسلیحات و درگیری های جاری در لیبی و سوریه بحث و گفتگو کنند.

“این درک من است که ماده و تدارکات چنین جلسه ای در دست بررسی است ،” سالیوان در مصاحبه ای که روز چهارشنبه منتشر شد ، به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت.
همچنین در rt.com
مقاومت آن را از دست می دهد زیرا ترامپ برای کمک به Covid-19 ، ونتیلاتورهای اضافی آمریکایی را به روسیه ارائه می دهدهمه گیر کروناویروس دیده می شود که روسیه و ایالات متحده با یکدیگر همکاری می کنند و از راه های غیرقابل تصور در اوج «روسیه گیت» هستند. روسای جمهور ترامپ و پوتین ماه گذشته بارها بیشتر از گذشته صحبت کردند و محموله کمک کرملین به نیویورک ماه گذشته با استقبال گرمی از سوی واشنگتن پذیرفته شد ، جایی که ترامپ پیشنهاد داد اگر روسیه به منابع اضافی نیاز دارد ، این نفع را پس بگیرد.

“این زمان همکاری با هم برای غلبه بر دشمن مشترک است که همه ما را تهدید می کند.” سالیوان افزود.

علاوه بر این ، کاهش تاریخی تولید توافق شده در ماه گذشته توسط سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان دیگر آن ، عمدتاً ناشی از همکاری تیم ترامپ و پوتین برای فشار بر این سازمان بود.

“درست همانطور که ما در مورد Covid-19 … و حل اختلاف در بازارهای جهانی انرژی بحث می کردیم ، مهم است که دولتهای ما نوع گفتگوهایی را که باید برای حل آن مسائل داشته باشند ، حفظ کنند.” سالیوان گفت ، با تماس های تلفنی ترامپ و پوتین تماس گرفته است “یک قدم مهم در این جهت”

مدت ها قبل از اینكه جهان با كووید 19 دست و پنجه نرم كند ، سلاح های هسته ای یك شماره تهدید وجودی بشر با آن بود. گرچه ممكن است ممالك گروه P5 در حال بحث و گفتگو در مورد این موضوع باشند ، از جمله دیگر ، ایالات متحده و روسیه اختلافات خود را به زیر نبرده اند.
همچنین در rt.com
“اگر ترامپ هسته ای به راه انداخت ، می توانیم جلوی او را بگیریم؟” درگیری SPD آلمان با متحدان ائتلاف در مورد اشتراک هسته ای ناتواخبار مرتبط  پسر رئیس جمهور برزیل پیشنهاد می کند نمادهای کمونیستی را با نازی ها برابر کند - اخبار جهانی RT

پیمان جدید استارت ، جانشین آخرین معاهده کنترل تسلیحات جنگ سرد که در سال 1991 توسط اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1991 منعقد شد ، قرار است فوریه آینده منقضی شود. ایالات متحده می خواهد این پیمان را جایگزین یک توافق نامه گسترده تر از جمله چین کند ، ایده ای که پکن علناً اظهار داشت که هیچ علاقه ای به آن ندارد. روسیه ، در عین حال ، به دنبال تمدید 5 ساله به پیمان فعلی است و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه اوایل گفت که این سالی که اگر ایالات متحده بخواهد فراتر از توافق دو جانبه باشد ، فرانسه ، انگلیس ، و “یک زن و شوهر” کشورهای دیگر نیز باید درگیر شوند.

در مورد رسیدن به نوعی سازش ، سالیوان حرفی برای گفتن نداشت ، چیز دیگری که ایالات متحده دارد “تصدیق” و تمدید پیشنهادی روسیه را در نظر گرفته است ، و هنوز آرزوی واشنگتن این است که روسیه و چین را در مذاکرات قرار دهند.

وی همچنین در مورد پیشنهاد روسیه در مورد ورود انگلیس و فرانسه در هر مذاکرات هسته ای آتی سکوت کرد ، فقط گفت که ایده این است “یک فرصت” از چند مورد در نظر گرفته شده است.

اصرار واشنگتن برای مشارکت چین یک واقعیت غیر واقعی است ، حتی بیشتر با توجه به جنگ سخنان اخیر میان پکن ، پس از آنکه وزیر امور خارجه مایک پومپئو اعلام کرد “شواهد عظیم” که همه گیر کورو ویروس در آزمایشگاه چینی آغاز شد.

علاوه بر این ، لاوروف اظهار داشته است كه وقتی هر دو طرف به دور بعدی مذاكرات بنشینند ، احتمالاً عقب نشینی سلاحهای هسته ای آمریكا در اروپا ذخیره خواهد شد. با توجه به اینکه چنین تقاضا ایجاب می کند که ناتو را به سمت بحث و گفتگو سوق دهد ، احتمال دستیابی به چنین توافق قبل از فوریه آینده کم است.
همچنین در rt.com
روسیه و ایالات متحده در تلاش هستند تا زمانی که برای دستیابی به توافق واقع گرایانه کنترل تسلیحاتی تمام می شوند ، وارد مسابقه تسلیحاتی جدید شوند“در حالی که طرح پیشنهادات و مخالفت ها تاکتیک های مذاکره دیپلماتیک قدیمی است ، واقعیت این است که روسیه و ایالات متحده به سرعت از زمان تمدید معاهده جدید شروع می شوند ،” بازرس سابق اسلحه ، اسکات ریتر اخیراً برای RT نوشت.

“بدون تمدید گسترش جدید ، هر دو روسیه و ایالات متحده وارد یک دوره خطرناک خواهند شد که در آن مجازات و بی اعتمادی ، به جای اعتماد به نفس مبتنی بر تأیید و روحیه خلع سلاح متقابل ، روابط حاکم بر آن ،” او اضافه کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *