سلام! موشک های یخ “Gargantuan” از SUPERCELL THUNDERSTORM می توانند در پشت بامهای خانه شلیک کنند – RT World News

تحقیقات تازه باعث ایجاد نور زیاد بر روی تگرگ های سنگین و حیرت انگیز شده است که می توانند در پشت بام خانه ها پراکنده شوند. دانشمندان برای توصیف پدیده آب و هوای کشنده – تگرگ gargantuan – مجبور به ایجاد یک دسته جدید بودند.

Boffins به تازگی تحقیقی را در مورد رعد و برق فوق العاده فوق ستاره ای که در سال 2018 در شهر آرژانتین ویلا کارلوس پاز مورد هجوم قرار گرفته است منتشر کرده است. این خشونت طوفان ساکنان شهرک پرجمعیت را ترک کرد که در حالی که توسط تگرگ سنگ های گسترده ای بمباران شدند که دنباله ویرانی در آن بودند بمباران کردند. بیدار آنها

با تحول طوفان ، ساکنان شروع به ارسال عکس ها و فیلم هایی از تگرگ طعنه در رسانه های اجتماعی کردند و به کارشناسان این امکان را دادند تا یک مطالعه بی سابقه در مورد این اتفاق عجیب را انجام دهند.

با کمال تعجب ، این تیم دریافت که یک تگرگ سنگی که به شهر حمله کرده است بین 7.4 و 9.3 اینچ اندازه گرفته و احتمالاً آن را به یک رکورد جهانی جدید تبدیل کرده است. رکورد فعلی متعلق به یک سنگ تگرگ است که اندازه آن هشت اینچ در اندازه والیبال بود که در سال 2010 در داکوتای جنوبی سقوط کرد.

“باورنکردنیه،” گفت: متیو کومجیان ، استادیار گروه هواشناسی و علوم جوی در ایالت پن. “این انتهای فوق العاده بالای آنچه شما انتظار دارید از تگرگ باشد.”
همچنین در rt.com
شهر آرژانتین با تگرگ سنگ های غول پیکر بمباران شد (VIDEOS)اخبار مرتبط  نیازی به "محاکمه نشان دادن" روزنامه نگاران غربی نیست ، اما گزارش دهی مسئول مهم است - لاوروف در مورد ادعاهای تأیید نشده Covid-19 - RT World News

کومجیان توضیح داد که تگرگ به این اندازه می تواند صدمات جدی ایجاد کند و تیم وی پیشنهاد کرده است که تگرگ بزرگتر از 6 اینچ را باید به عنوان “غرغانتوان” طبقه بندی کرد.

در بعضی موارد نادر ، تگرگ شش اینچی در واقع از پشت بام ها و طبقه های متعدد در خانه ها عبور کرده است. ما می خواهیم به کاهش تأثیرات زندگی و املاک کمک کنیم ، و در پیش بینی این نوع رویدادها کمک خواهیم کرد. “ او گفت.

به روزرسانی های چرخشی عمیق طوفان supercell ، تأثیر نگه داشتن سنگ های تگرگ در دمای زیر صفر بالا در جو را نشان می دهد. این امر به آنها اجازه می دهد تا به موشک های یخی مینیاتوری که سپس شهر را در حمله هوایی قابل توجه منفجر کردند ، تبدیل کنند.

این مطالعه خاطرنشان می کند که تگرگ gargantuan در واقع ممکن است رایج تر از آنچه قبلاً تصور می شد باشد. انگار الان کافی نیستیم که نگران این موضوع باشیم.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *