سه سیارک عظیم به سمت زمین حرکت کردند ، پس از آنکه منجم آماتور سنگ فضائی عظیمی از دفاع سیاره ای ما را MISSED مشاهده کرد – RT World News

دانشمندان در تشخیص سیارک های ورودی ، “بالقوه خطرناک” بهتر هستند ، سه قطر دیگر با قطر بیش از 15 متر در این هفته. با این حال ، ماه گذشته شکارچیان سیارک یک سنگ فضایی 1000 متری را از دست دادند.

زمین تقریباً به طور مداوم در معرض تهدید بقایای فضایی به صورت سیارک ها و شهاب سنگ ها قرار دارد و این هفته نیز از این قاعده مستثنی نیست ، به دلیل وزوز سیاره امروز و فردا ، دو سنگ فضایی کوچکتر وجود دارد.

در همین حال ، در اواخر هفته ، ناسا حدود سه سیارک را به “سر بالا” داد که اندازه هر کدام بیش از 15 متر است.

در 16 سپتامبر ، سیارک 2020 RW3 ، قطر تقریبی 18 متر (یا دو برابر طول یک اتوبوس لندن) ، زمین را در فاصله 2.5 میلیون کیلومتری شلیک می کند.

حمله سیارکی هفته پنجشنبه با دو سنگ فضایی بسیار بزرگتر به پایان می رسد: 30 متر 2020RN1 (دو برابر ارتفاع تابلوی هالیوود) و 62 متر 2014 QJ33 (30 Shaquille O’Neals روی هم چیده شده اند) ، که به ترتیب در یک فاصله امن هفت میلیون و 2.5 میلیون کیلومتری عبور خواهند کرد.

مبادا کسی بیش از حد راحت شود ، و در یادآوری دیگری مبنی بر اینکه بشریت باید همیشه مراقب تهدیدات فضایی باشد ، یک ستاره شناس آماتور در برزیل یک سیارک بزرگ را کشف کرد که ماه گذشته به نوعی از دفاع اصلی سیاره زمین عبور کرد.

اخبار مرتبط  13yo فلسطینی در جریان اعتراض کرانه باختری به شهرک سازی توسط نیروهای اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد - وزارت بهداشت - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
ناسا در مورد 4 سیارک ورودی هشدار می دهد زیرا ESA VIDEO را به اشتراک می گذارد که نشان می دهد شناسایی آنها چقدر سخت استسیارک 2020 QU6 به ابعاد 1000 متر عرض ، به اندازه کافی بزرگ که در صورت برخورد به زمین خسارات قابل توجهی وارد کند ، توسط ستاره شناس آماتور لئوناردو آمارال مستقر در رصدخانه Campo dos Amarais در برزیل ، در تاریخ 27 آگوست مشاهده شد.

با مهربانی در 10 سپتامبر در فاصله 40 میلیون کیلومتری ، بیش از 100 برابر فاصله بین زمین و ماه ، از کنار ما گذشت.

عمارال به دلیل استقرار در نیمکره جنوبی موفق به شناسایی سیارک شد ، در حالی که بسیاری از تلسکوپ های شکارچی سیارک ما در نیمکره شمالی مستقر هستند.

“این کشف به ما یادآوری می کند که حتی بیشتر NEO های بزرگ را پیدا کرده ایم [Near-Earth Objects] ما همه آنها را پیدا نکردیم “ کیسی درایر ، مدافع ارشد و مشاور ارشد سیاست های فضایی جامعه سیاره ای گفت.
همچنین در rt.com
ماه با وجود کمبود هوا و آب مایع به طرز مرموزی زنگ می زندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *