سه سیارک 30 متری به این سمت می رفتند ، اما بنو “قاتل سیاره” ممکن است توخالی باشد و خودش را به سمت مرگ بچرخاند – RT World News

البته پس از اجتناب از فاجعه در روز انتخابات در ایالات متحده ، به شکل سیارک 2018 VP1 ، اکنون ناسا از وجود سه سنگ فضایی دیگر که از این طریق هدایت می شوند هشدار می دهد ، در حالی که همچنین می گوید بنو “قاتل سیاره” ممکن است توخالی باشد.

با نزدیک شدن به پایان سال 2020 ، تهدید از فضای خارج از زمین همچنان روشن است ، زیرا سه سیارک با قطر بیش از 30 متر فقط در این هفته از طریق زمین حرکت می کنند و از 10 نوامبر با دو سر شروع می شوند.

سیارک 2020 UN3 با اندازه تقریبی نیمی از مجسمه آزادی (46 متر) از فاصله سیاره 4.4 میلیون کیلومتری از سیاره عبور خواهد کرد. اندکی بعد ، و ابعادی تقریباً دو برابر ، 72 متر 2020 UL3 ، با سرعت 5.8 میلیون کیلومتر حرکت خواهد کرد.

مبادا کسی خیلی راحت شود ، در 12 نوامبر ، سیارک 2020 VC ، با قطر 34 متر یا تقریباً نیمی از طول بال یک جت 747 ، قرار است این سیاره را در فاصله 5.2 میلیون کیلومتری وزوز کند.

با افتخار 2018 VS4 2018 ، قطر 23 متر (تقریبا نیمی از قوس طاق پیروزی) و 27 متر 2020 VC1 (نیمی از برج پیزا) ، که هر دو پرواز این هفته زمین را انجام می دهند ، انتظار نمی رود که خطری برای بشریت باشد.
همچنین در rt.com
سیارک “Planet-killer” Apophis SPEEDS UP در مسیر حرکت به زمین ، می تواند در سال 2068 حمله کند – مطالعهدر همین حال ، داده های فضاپیمای Osiris-Rex ناسا ، که اخیراً سیارک بالقوه قاتل سیاره Bennu را برای برخی از گرد و غبار خود غارت کرده است ، نشان می دهد که این سنگ فضایی خاص که سرقت می کند ممکن است توخالی باشد.

اخبار مرتبط  رئیس ستاد ضد داعش ایالات متحده می گوید هدف وی در سوریه ایجاد "خنجر" برای روسیه است نه نبرد با تروریسم - RT World News

علاوه بر این ، نه تنها بنو توخالی است ، بلکه همچنین به سرعت در حال چرخش است ، مواد را به سطح خود می کشد و به طور بالقوه خود را از بین می برد.

هنوز حدود 321،868،800 کیلومتر دورتر است ، بنو یک از هر 2،700 فرصت دارد که بین سالهای 2175 تا 2199 بر زمین تأثیر بگذارد.

در یک مطالعه اخیر ، محققان دانشگاه کلرادو موفق شدند با ردیابی حرکت سنگهایی که سیارک به سمت بیرون پرتاب می کند ، قبل از سقوط به سطح آن ، جاذبه آن را – و بنابراین جرم آن – را محاسبه کنند. یافته ها باعث می شود که بافین ها شک کنند که بنو یک هسته خالی دارد.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان “بسیار هیجان زده” فعالیت روی ترکیبی کمیاب از دنباله دار و سیارک CENTAUR را کشف می کنند“به نظر می رسد در مرکز آن خلائی وجود دارد که در آن می توانید چند زمین فوتبال را جای دهید” دانیل Scheeres ، رهبر این تحقیق ، توضیح داد.

آخرین داده های دریافت شده از این سیارک نشان می دهد که هر چهار ساعت یک چرخش کامل می کند ، اما سرعت چرخش آن در حال افزایش است.

“شما می توانید تصور کنید که شاید در یک میلیون سال یا کمتر ، همه چیز از هم دور باشد” Scheeres گفت.

تیم ناسا در پشت این ماموریت باورنکردنی همچنین دریافت که سنگ بنو به طرز شگفت انگیزی نرم است ، پس از آنکه کاوشگر اوزیریس-رکس با انفجار گاز نیتروژن سطح را منفجر کرد ، مواد بسیار بیشتری از آنچه انتظار می رفت خش خش کرد ، و همه را از این امر جلب کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=LJBv4reH9IU

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *